Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számítógéphez házilag +...

Számítógéphez házilag + cooler-t rakni? Lent részletesen.

Figyelt kérdés
A számítógépembe házilag beszereltem egy cooler-t amit a már meglévő mellé(párhuzamosan) kötöttem be.Mind a két cooler forog de viszont egyik sem "100%-osan".Az lenne a kérdésem hogy milyen "külső áramforrásra" tudnám rákötni a 2. coolert?
2013. máj. 22. 23:33
 1/4 anonim válasza:
tápegység
2013. máj. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha párhuzamosan kötnéd be, akkor mindkettő azonos sebességel, teljes fordulatszámon forogna. Sorosan köthetted be, olyankor az eredeti 12V-ból 6V lesz, amitől lassabban pörögnek a ventik. Nem látok a gépházadba, de miért alkalmaznál külső tápegységet, ha belül is van egy? Biztosan meg lehet oldani a belsővel is, én már csak tudom. Furán nézne ki mondjuk 3 venti egy gépben, 3 külső tápegységgel.
2013. máj. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pinkpancser ***** válasza:

Párhuzamosan kötésnél nem feltétlenül lesz egyforma a fordulatszám, csak akkor ha kb egyformák a ventilátorok.

Egyébként ha párhuzamosan kötsz akkor arra figyelj, hogy csak a táp vezetékeit (fekete/piros) kösd be, mert ha párhuzamosan kötöd a fordulatszám jel kábelét (sárga) abból lehetnek gondok. Illetve ha procihűtővel kötöttél párhuzamosan, akkor az is előfordulhat, hogy hőfok miatt leszabályoz, tehát csak egy lassú venti lesz a gépedben.

Egyébként a legtöbb alaplapon van plusz ventilátornak is csatlakozó! Ha megírod a tipust akkor meg is tudom mutatni. Illetve van lehetőséged még szabad molex vagy flopy tápcsatlakozóra is ventit kötni.

2013. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült a flopy-ba csatlakoztatni és rendesen működik,köszönöm a válaszokat. :)
2013. máj. 23. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!