Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudtok küldeni automata...

Tudtok küldeni automata öntözőrendszer kapcsolási rajzot?

Figyelt kérdés
azt is h mik kellenek hozzá pls
2013. ápr. 20. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Azthiszem pár mágnesszelep, egy időkapcsoló, néhány relé, csatlakozó, stb. segítségével már kapsz egy üzembiztos rendszert. Mondjuk én úgy csinálnám, hogy egy időkapcsolót beállítok, hogy Z naponta X-től Y-ig adjon áramot a 230-ból, ami meghúz egy relét, ami aztán 12 vagy 24V törpefeszültséget kapcsol. Aztán a feszültség kiengedi a mágnesszelepeket és folyhat a víz.:)
2013. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és eszedbe ne jusson hálózati fesszel kapcsolgatni a mágnesszelepet! A saját és családod biztonsága többet ér, mint egy 200 Ft-os relé! A víz és az áram nem jó barátok, de sajnos egy amatőr rendszernél előfordulhat, hogy találkoznak. Éppen ezért használj 12, vagy 24 voltot, ettől semmi bajod nem lesz. Amúgy szerintem egy minőségibb PC táppal meg is oldható az egész dolog, és akkor nem kell relé, és nem kell külön előállítani a tápfeszültséget. Így az időkapcsoló kapcsolná a PC-tápot, ami aztán küldi a delejt a szelepre, ami kienged, és szabadon áramolhat a víz. Bár jó lenne a szelep elé szerelned egy elzárócsapot, hogyha áramszünet van, vagy kihúzódik a cucc, akkor ne menjen feleslegesen az öntözés.:D
2013. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi még kapcs rajzot tudsz vagy hasonló küldeni és ezeket hol tudom beszerezni
2013. ápr. 20. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:

PC táp: Pl ez. [link]

Időzítő kapcsoló: Konkrét darabot nem tudok ajánlani, szerintem digitálisat vegyél, és lehet hogy egy táviránytós darab jó lenne, hogy te is tudd vezérelni, ha nagyon száraz lenne a gyep.

[link]

Mágneskapcsoló: Konkrét darabot itt sem tudok ajánlani. Olyat vegyél, ami 12V-os és akkor old ki, ha áramot kap! Pl. itt nézelődj. [link]

A "kapcsolási rajz" rém egyszerű. időzítő bedug a konnektorba, beprogramoz, PC táp időzítőbe bedug. A tápnál mondjuk kicsit variálni kell. A zöld vezetéket össze kell kötni egy test(negatív, fekete színű) vezetékkel. Ha zavar, akkor vágd le a többi, színes vezetéket, de a feketéket és a sárgákat mindenképpen hagyd meg! Ezekre pedig kösd a mágnesszelepeket. Kész a rendszer!:)

2013. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!