Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a TP-LINK TL-WR740N router...

Xperialaci kérdése:

Ez a TP-LINK TL-WR740N router jó az én netemhez?

Figyelt kérdés

Van nekem egy UPC 25mb/s-os internetem.A modeme így néz ki: [link] az a link.Egy ilyen vebstar nevű.

És én ezzel a routerrel és ezzel a modemmel akarok majd netet sugározni.Ez lehetséges?



2013. ápr. 19. 12:47
 1/10 A kérdező kommentje:
VALAMINT EGY SONY ERICSSON XPERIA X8-AL AKAROM FOGNI A WIFI-T!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. ápr. 19. 12:51
 2/10 anonim ***** válasza:

1) jó

2) lehet

2013. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vortrex ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó! Ehhez a router-hez ADSL2-es modem kell, szerintem a tied régebb fajta, így nem fog tudni rá csatlakozni (legfeljebb egy 2. router-t teszel a modem és a wifirouter közé).

A mobilnak természetesen jó ez a router.

2013. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 igazad, bocs. Benéztem!
2013. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

@Vortrex


?? Mért kellene ennek ADSL2 modem? :O A kérdezőnek amúgy is kábelmodeme van. Ennek a routernek meg hót mindegy, hogy ADSL vagy kábel modem után kötik, mert van DHCP és PPPoE módja is a sok közül.

2013. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vortrex ***** válasza:

#5 Mert rá van írva a dobozára ??


Veled ellentétben én nem a levegőbe beszélek, és tudom, hogy rohadtul nem mindegy, mert például a PPPoE kapcsolatot attól függetlenül, hogy felajánlja még NEM FOG TUDNI-rá kapcsolódni.

Engem és nem egy barátomat szopatta már ez a kis szerkezet meg, szóval 1 dolog ami holt biztos: ADSL2-es modem nélkül nem fog működni

2013. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
51%

Én 2 éve dolgozom egy számítástechnikai cégnél eladóként és mindenesként, de napi szinten többször ügyfelekhez is kell kimennem, mert ez is az egyik szolgáltatása a cégnek.

Mivel ez a típus az alacsony ára miatt nagyon közkedvelt durván kb. olyan 50 db -ot üzemeltem be belőle a helyszínen az utóbbi évben. Volt köztük Digi LAN net is (ami PPPoE protokollt használ és az ég világon semmi köze sincs az ADSL2 modemekhez) Illetve sok UPC -s kábelmodemes ügyfélnél is, ahol szintén csont nélkül működött. Szóval ha valaki, hát én biztos hogy nem a levegőbe beszélek.


Hiszek neked nem arról van szó, de szerintem inkább te nézhettél be valamit a helyszínen, pl. MAC klónozás.

2013. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vortrex ***** válasza:

#P.O.C.

Gondolom te sem rosszat akarsz, de szeptikus vagyok a működésében.


Minden esetre ez egy jó router, ha nem találja meg a netet írj és majd segítünk.

2013. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

Persze, hogy nem akarok rosszat. Csak a tapasztalataimat osztottam meg, az is előfordulhat, hogy csak bizonyos típusú kábel modemeket nem szeret, és te pont ezekbe ütköztél bele.


Megnéztem a dobozt is. A diagramon, mint related products (kapcsolódó termékek) néven van feltüntetve. Mivel TP-Link nem gyárt kábelmodemet, így az csak természetes, hogy a saját gyártmányú ADSL2+ modemét biggyeszti a routere elé.

Ilyet viszont még soha nem hallottam, és nem is engedheti meg egyetlen gyártó se magának, hogy termékei csak egyetlen fajta Internetet tudjanak megosztani. Ez csak olyan routereknél van, ami integrált modemet is tartalmaz. Ilyen esetben egyértelmű, hogy miért nem lehet mást is használni vele.


Persze saját célra sosem vennék 740N -t, az én igényeimnek ez túlságosan fapados router lenne.

2013. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
OKÉ! Köszönöm!
2013. ápr. 25. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!