Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehetne egyszerűen...

Hogy lehetne egyszerűen megoldani a töltést?

Figyelt kérdés

A motoromban gyárilag nincs semmi töltőelektronika az aksihoz csak egy egyenirányító, a töltőtekercs elméletben megfelelő feszültséget ás áramot állít elő. Elméletben...

Gyakorlatban az áram megfelel, de a feszültség 5 és 8 volt között változik(fordulatszám függvényében persze)

6v-os rendszerről van szó. (bár tőgázon nem is mértem, szóval lehet hogy még magasabbra is mehet)


Szóval hogy lehetnem megoldani egyszerűen? Elektronikához nemigazán értek, de kit-eket raktam már össze, szóval ha valaki tudna segíteni meg tudnám csinálni.


Néztem ilyen feszültség stabilizáló IC-ket, mert így egyszerű lett volna bekorlátozni maximum 7,2V-ra a töltőfeszültséget, de ahogy néztem van belőle 6 megy 8 voltos, közötte meg semmi :( Szóval ez a megoldás nem tűnik jónak.


2013. ápr. 18. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Közötte is van. Például a 6V-s IC föld lábát két diódával megemeled, így 7.2V körül lesz a stabil kimenőfeszültség. De a terhelő áram 1A általában, CV típus esetén 1.5A. Vagy ott van az lm317 és az LM350-es stabilizátor, amivel be lehet állítani a kívánt feszültséget. De leginkább azért nem jó megoldás, mert 5V-ból nem fog neked 7.2V-t csinálni, de 8V-ból sem stabilan. 9V körüli feszültség kéne minimum.
2013. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vortrex ***** válasza:

Ez teljesen normális, minden motoron ilyen az akku töltés. Az akkumulátort ez a 4V feszültség ingadozás egyáltalán nem zavarja.

Talán azért kérdezed, mert hamar lemerül?

2013. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a következőt tenném, egy próbát és pénzt megér:

Az 5-8 V, amit mértél, vélhetően váltakozó.

Vennék 4db 3A-es diódát, vagy diódahidat, egy 2-4700mikrós 16V-os kondit, bekötném és akkor mérnék.

Ha van, mondjuk 7V váltód, az csúcsban 9,9V, de a diódahíd levesz belőle legalább 1,8-at, marad 8,1V, ez már nem is olyan rossz, max még egy dióda és már 7,4V-od van.

Ha megvan a fordulat tölt, ha nincs, nem....

Mindenképpen meg kell ezt csinálni, mert mérni kell, bármit akarsz később "utánakötni" ezekre szükséged van....

2013. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Például a 6V-s IC föld lábát két diódával megemeled"

Ezt milyen diódával kellene megoldani? És ha 1db IC-t párhuzamosan kötök(meg mindenből kettőt teszek) akkor megduplázódik a terhelhetősége nem? Mert ahogy nézegettem a 6V-os IC nem egy nagy összeg, szóval simán beteszek belőle kettőt ha így jó. (bár nem kéne 1 amper fölé mennie a töltőáramnak, de azért biztos ami biztos.


"Ez teljesen normális, minden motoron ilyen az akku töltés. Az akkumulátort ez a 4V feszültség ingadozás egyáltalán nem zavarja. "


Savas aksira van tervezve, sz ugye bírná is, de nekem zselés volt benne, amit viszont kinyírt...


Meg majd fel akarom delejeztetni a mágnest, és azt mondták hogy így a töltés is erősebb lesz ezért akarok bele valami szabályzást.


5v-ból nem is fog megfelelőt csinálni nyilván, de az nagyon csak nem árt az aksinak. A lényeg hogy többet ne kapjon.


"Például a 6V-s IC föld lábát két diódával megemeled"


Az aksi csatlakozóinál mértem, szóval az már egyenáram volt.

2013. ápr. 18. 20:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Na, szóval 2db IC-t kötök párhuzamosan, csak elírtam.
2013. ápr. 18. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:

"Na, szóval 2db IC-t kötök párhuzamosan, csak elírtam."


Ne tedd.

2013. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Ne tedd."

Oké :D

De amúgy mi történne ha párhuzamosan kötném őket? Mind a kettő ugyanabból csinál 6v-ot, csak így a terhelésen osztoznának.

2013. ápr. 18. 20:21
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem osztoznának.

Mivel nem pontosan egyformák, az egyik mindig túl lenne terhelve.


[link]

2013. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De ez nem dinamós motor!

Kérdésbe írtam is, külön töltőtekercs van.

Szóval nekem ilyen feszültség szabályzó nem jó.

2013. ápr. 18. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!