Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Új, nagyobb kapacitású Laptop...

Új, nagyobb kapacitású Laptop aksi tönkreteheti a töltőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet, hogy vettem egy új akksit a laptopomba.

Nagyon jó volt minden kb 1 hétig, majd elromlott a töltő. Egyszerűen nem töltötte a készüléket.

Vettem egy új, gyári, azonos típusú töltőt. Nem egész 14 óra használat után ugyan úgy megadta magát.

Pár napja vettem egy 3. (no name) töltőt, és akksi nélkül használom a laptoppal már kb 5 napja, eddig hibátlanul.

Ezért gyanakszom az új akksira. a Régi 4,7 Amperes az új 6,7 Amperes.

Szerintetek lehet bármi köze ahhoz hogy 2 töltő is elromlott 1 hét alatt?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek!



2013. ápr. 8. 15:35
 1/2 HEndre válasza:
Csak összetett választ tudok adni. Az a helyzet,hogy sok lábon áll a dolog,ill.sok dolog befolyásolhatja az ilyen történéseket. Pár dolgot tisztázásképp: Akkumulátorok kapacitását mAh (milliamper-óra), vagy Ah(Amperóra), nagyon ritka esetekben Wh(wattóra) -ban adják meg. Ezek azt jelentik,hogy az adott feszültség(az akku névleges feszültsége)megtartása mellett,a megadott áramerősséggel,mennyi ideig tud kiszolgálni az akku, ill. egy óra hosszáig,mekkora áramot tudsz belőle kivenni. Tehát,az,hogy az akkumulátorod 4500, vagy 6700 mAh-s kapacitású-e,mindössze azt befolyásolja,hogy mennyi ideig tudod kivenni belőle a teljesítményt. Persze ennyire nem fekete-fehér a dolog. Általános szabályként ismerik az emberek,hogy akkumulátort(és ez a savas akkukra igaz is) a kapacitásuk tizedének megfelelő töltőárammal szabad,célszerű tölteni. A problémád több ok miatt is bekövetkezhetett: 1: A töltő,amivel töltöttél első,második alkalommal, valamilyen paraméterében nem felelt meg az előírtnak. 2: Az akkumulátor névleges feszültsége nem egyezett meg a régi akkuéval. 3: A mai technikákban (töltő,vagy laptop) töltő elektronika van,ami nem engedi a hagyományos értelembe vett túlterhelést,hanem lekapcsol. Ennek meghibásodása is okozhatja a problémát. Tehát nehéz ezt egyértelműen az akksira fogni! Az,hogy akku nélkül üzemelteted a laptopot,nem nagy ötlet. A hálózati tápegységet alapvetően a töltésre találták ki és ennek megfelelően is méretezték. A töltés lényegesen kisebb terhelést jelent egy töltőnek,mint az üzemeltetés egyedül. Így,ha a laptopod valamiért hirtelen nagyobb áramigényt generálna (3D játék-videokártya miatt),akkro azt megpróbálná felvenni a töltőtől. Ez nem biztos,hogy sikerül neki,és ilyenkor vagy a laptop valamely része,vagy a töltő megadja magát. Ha benne van az akku,akkor a hirtelen fellépő igényt az akku egyenlíti ki,így a töltőt nem éri sérülés. Elképzelhetőnek tartom,hogy alulméretezési probléma miatt egy hőkioldó alkatrész unta meg az életét a töltőkben. Inne persze csak találgathatunk,de én nem gondolom,hogy az akku miatt lenne gond. Hiszen akkor miért forgalmaznák? Gondolom a típushoz megfelelő akkut vettél!
2013. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Robchy válasza:
Látom, hogy már egy éves a kérdés, de azért szeretnék hozzászólni és remélem olvassa majd valaki. HEndre a hozzászólásod végét tévesnek tartom. A laptop töltőt szerintem úgy méretezik, hogy egyszerre tudja tölteni az akkumulátort és ellássa árammal a gépet maximális terhelésnél is. Ami több, mintha csak akksi nélkül üzemeltetnénk a laptopot. Tehát, sem a töltőt, sem a gépet nem károsítja az akku nélküli üzemeltetés.
2014. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!