Mi az a HDD dokkoló?

Figyelt kérdés
Ma láttam valahol,és nem vagyok benne biztos hogy mi az.Én úgy értelmeztem hogy olyan,mintha a gépbe raknál egy normál HDD-t ,csakhogy ez USB-n keresztül kapcsolódik a géphez,és erre rá lehet dugni a normál HDD-t. Így van? Láttam hogy van rajta még 2 USB port is meg kártyaolvasó is. Elég érdekesnek tűnik. Ha tényleg az amire én gondolok,akkor azt hiszem beszerzek egyet mert eléggé olcsó!

2013. ápr. 6. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, az amire gondolsz. A jobbakba belemegy a 2,5' és 3,5' HDD is, USB-n kívül e-SATA csatlakozása is van.

Az enyémhez adott szoftver elég egyszerű, de a célnak megfelel. A beállított könyvtárakat szinkronizálja, AZ első alkalommal hosszú volt a mentés, mert időbe telt kitolni fél terát, de a heti rendszeres mentés pár perc alatt megvan, mert csak a változásokat szinkronizálja.

2013. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem arra kéne,hogy tudjak az itthon levő hdd-imen filmet,játékokat tárolni. Azt nem tudom,hogy mit kell figyelni rajta a csatlakozásnál,mert nem vagyok tisztába ezekkel a SATA-s dolgokkal. Nekem olyan kéne,hogy a régiktől az újakig mindegyiket elfogadja.Szóval ha jól tudom akkor az IDE-t és SATA 1,2,3-at is. És az e-SATA mit jelent? Ja,és valami ilyesmi kéne,szóval tényleg hogy minden fajtát bele tudjak rakni: [link]
2013. ápr. 6. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Az e-sata ugyanakkora sebességre képes mint a sata, gyakorlatilag csak a csatlakozó kialakítása más.
2013. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.De ha pl egy dokkolóra az van írva hogy IDE és SATA HDD-ket fogad el,akkor olvas SATA 1,2,3-as HDD-t is?
2013. ápr. 7. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. A SATA 1, 2, 3 csak átviteli sebességben különböznek egymástól. Bármilyen SATA illesztőre feldughatsz bármilyen SATA HDD-t, a sebességet a lassabb komponens fogja meghatározni. SATA 1 illesztőn a SATA 3 vinyó csak az 1-esnek megfelelő sebességgel fog működni. Visszaflé ugyanez, SATA-3 illesztőn egy régebbi SATA-1 vinyó nem lesz gyorsabb.
2013. ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oh,köszönöm szépen! Mostmár végre tisztában vagyok vele.:)
2013. ápr. 8. 00:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!