Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtudni egy...

Hogyan lehet megtudni egy árammérő segítségével hogy egy audio erősítő mennyi wattos? és mennyi ohm-os?

Figyelt kérdés

ilyen árammérőm van és ezzel meg lehet tudni ?



[link]



2013. márc. 16. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

SAJNOS AZZAL SEHOGY..

Ha ezt nekem kellene megtudni, akkor kellene egy hanggenerátor (bár valami zenei forrás is jó lehet), egy műterhelés (állítható 2-16ohm tartományban) és egy oszcilloszkóp. Fentiek közül bármelyik hiányozhat, de oszcilloszkóp nem.

Pontosabban ha van hanggenerátor és torzításmérő, akkor a szkóp elmaradhat.

2013. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem..de mondjuk le tudom mérni a kijövő váltóáramot,ebből se lehet megtudni nagyjából ?
2013. márc. 16. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán...

Egy erősítő akkor éri el a végteljesítményét, amikor meredeken emelkedni kezd a torzítás.

Ezt látom az oszcilloszkópon pl. szinuszgenerátorral meghajtva, vagy a torzításmérőn, ezért emlegettem ezt a kélt eszközt.

Az erősítőkre megadott PMPO-val illetett teljesítmény kétszerese a színuszos teljesítménynek. A PMPO -t ha oszcilloszkópon nézed, négyszögjelet látsz. Az minden, de nem zenei hang.

A műszereddel ugyan tudsz váltakozóáramot mérni, gondolatnak jó, de a műszer 50Hz-en mér, oda van kalibrálva, az meg már igen mély, átlagzenében nem előforduló hang. (Orgonán azért van ilyen)..

2013. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!