Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy railgunt szeretnék összeho...

Marci024 kérdése:

Egy railgunt szeretnék összehozni házilag. Kis teljesítmény. Kb. légpuska erősségűt. Mekkora áram kéne ehhez?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ha például 12V feszültséggel oldanám meg, mennyi Ampert igényelne a dolog? Vagy egyáltalán milyen áram kéne ehhez? 12V elég lenne? Vagy hálózati feszültség egyenirányítva?
2013. márc. 16. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
a railgun fény közeli sebességgel lövi ki a lövedéket, házilag nem tudsz ilyet létrehozni
2013. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne is haragudj, de kissé brutálisan túlzod a dolgot a sebességet illetően. ha csak a fénysebességnek a felével indítanának egy akár 1 g tömegű alumíniumot, irtó nagy robbanás lenne belőle. kb. mint egy atombomba. 5000 km/h körül van egy railgun lövedék, ami 30 MJ energiájú, és fél kilós. A fénysebesség az meg 300 000 km/s. Ne a számítógépes játékokból indulj ki. én 5J-t akarok, nem 30 MJ-t. Érzékeled a különbséget?
2013. márc. 16. 17:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Láttam nem egy ilyen cuccot a neten, amit házilag dobtak össze. Nem olyan nagy dolog ez, csak a szükséges áram erősségével nem vagyok képben. Nem tudtam adatokat szerezni. És biztos vagyok benne, hogy meg lehet oldani.
2013. márc. 16. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
jah szóval nem a quake-s railgunra gondoltál
2013. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az egy játék. Létezik railgun. itt egy videó.: http://www.youtube.com/watch?v=6BfU-wMwL2U&NR=1&feature=ends..
2013. márc. 16. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!