Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Itörténik akkor hogyha egy...

Itörténik akkor hogyha egy olvadóbiztositék helyére nem teszek be semit hanem ösze olvasztom sima cinkel?

Figyelt kérdés
lesz valami baja az erösitömek mert T5,0 olvadó kéne bele de nincs nem találtam sehol
2013. febr. 15. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi különös. Esetleg leég vmi fontosabb alkatrész. Kigyullad az erősítő vagy a lakás.

Ha kiégett a bizti, annak vmi oka van. Legtöbbször a végfok IC, tranyó, FET meghibásodása, zárlata okozza. Nem javaslom összeforrasztani. Ha nincs 5A-es biztid, ideiglenesen megteszi néhány tized! (0.2-0.3) mm átmérőjű rézvezeték patkolásnak. Még mindig jobb, mint a forrasztás. Egyébként találsz táblázatot a Neten, h mekkora átmérőjű rézvezeték mekkora áramnál és mennyi idő alatt olvad ki.

2013. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és esetleg hogy ha meg hibásodott azt mivel tudom javítani ?

Egyébként én a tranyora tippelek hogy azzal van valami gubanc

2013. febr. 15. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen a hibás alkatrész cseréjével. Kikapcsolt állapotban multiméter rövidzár mérés állásban rá kell mérni az adott eszközre, tranyó, FET. Ha zárlatos, akkor azt kell kicserélni. Legtöbbször párban szállnak el.
2013. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor nem éri meg ki cserélni sajnos :( már túl régi erősítő ahhoz és amennyi akár melyik alkatrész már veszek egy ugyan ilyet használtan :( azért köszi a gyors választ
2013. febr. 15. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Te tudod. Egy hozzáértőnek kb. félórai munka, ha egyéb nagyobb baj, szétégett nyák, stb. nincs a panelon.

Azért ne dobd ki. Ajánld fel egy szervizesnek, szakinak. Ha más nem, donornak még jó lehet. :)

2013. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:) hát majd meg próbálom el passzolni

azt nem tudod hogy autó erősítőt mivel tudok szobába elindítani :D olvastam hogy egy sima számítógép táppal is el lehet de nagyon ne mertem neki állni kötözgetni a még nem vagyok benne biztos

2013. febr. 15. 23:13
 7/7 anonim ***** válasza:
A gépjárműben használt erősítők a 12V-os akkuról járnak, ami azt jelenti, h kb. 10-14V között tudnak teljesíteni. Az erősítő teljesítményétől függő hálózati adapterre van szükség, ami 12V egyenfeszültséget állít elő, méghozzá pufferelve, azaz az egyenirányítás után elkóval kisimítja. A PC tápok kapcsolóüzemben dolgoznak. A 12V-os kimenetük általában néhány amperrel terhelhető. Ha az erősítőd áramfelvétele ezen belül marad, akkor próbának megteszi. Egyébként meg ott van vele a fölöslegesen nagyteljesítményű 5V-os táp, ventilátor, stb. Nem hinném, h szerencsés megoldás. Inkább vennék egy toroidot, Graetz kockát, pufferelkót és kész a tápom. Azért biztosíték sem árt a körbe. 2 is. Egyik a trafó primer, másik a szekunder oldalán. Jó munkát! :)
2013. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!