Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha 9v-ra lenne szükségem,...

Ha 9v-ra lenne szükségem, akkor hogyan kell összekötnöm egy 5v-os trafót egy 3.75v-ossal?

Figyelt kérdés
Sorban, vagy párhuzamosan? Ha párhuzamosan kötöm, akkor a volt adódik össze, ha sorosan, akkor pedig az Amper? Szóval párhuzamban a feszültség, sorban pedig a töltés adódik össze?

2013. febr. 14. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez azért nem oylan egyszerű. Különböző teljesítményű trafókat én nem kötnék össze, párhuzamosan pedig semmiképp, eltérő feszültségű trafót, mert ott áram fog folyni üresjáratban is. Párhuzamosan kötheted, akkor a feszültség összeadódik. Elvileg párhuzamosan is köthetnéd, de akkor legyen egyforma a feszültség, és akkor nagyobb áramerősségre lenen képes (össze adódna). De egyszerűbb egy 9 V-os trafót alkalmazni nem?
2013. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ilyen kis segítsünk rajta dolog lenne ingyen ismerősnek, egy 9v-os elemmel működő riasztóhoz kellene, mert mindig lemerül a mínuszokban az elem... Szóval ha látok magnóba vagy valahol, akkor mindenképp egyben szeretném, csak netalán, ha nem találnék, akkor gondoltam arra, hogy párhuzamba kötnék kettőt... Mi a veszélye annak ha párhuzamosan kötöm? Kimérem multival és 9v lesz, akkor lehet nagy baj?
2013. febr. 14. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az első válaszoló válasza abszolút helytelen. A generátorokat összekötve a zavar átadódik, de ez minden. Középiskola első osztályában pedig megtanulhattuk, hogy a párhuzamosan kötött elemeknek az árama, a sorosan kötött elemeknek a feszültsége adódik össze. A feszültség mérőirányának azonosnak kell lennie.


Tehát a válasz: sorosan kell kötnöd a két trafót, ekkor kettős tápot hoztál létre.


Aki nem ért hozzá, azt pedig arra kérem, hogy ne válaszoljon, mert összezavarja szerencsétlen kérdezőt!

2013. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok: Ne kösd őket párhuzamosan, mert annak elég nagy a kockázata!


Ráadásul először a helyedben megmérném, hogy egy terhelt feszültségosztóval hogy működik.


Magyarul veszel két kicsi ellenállást, sorba kötöd őket, és ezt így ahogy van a trafó kimenetére teszed. Ha kibírják a trafó kimeneti áramát ( úgy kell méretezni, hogy kibírják ), akkor megoszlik rajtuk a feszültség.


Pl. ha ugyanakkorák, akkor fele-fele arányban. EZ a feszültségosztás lényege. Ugyanezt kevesebb veszteséggel végbe viheted egy diódákkal és egy ellenállással, mivel a diódákon fixen valamennyi volt esik majd.

2013. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok ! Ha figyelmesen olvastad volna, láttad volna hogy a "párhuzamos" szó csak tévesztés a feszültség összeadódásnál, tudom hogy sorosan adódik össze a feszültség. Nem kell mindjárt hülyének nézni a válaszolót.
2013. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!