Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyet csinálni?

Hogy lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Régebben láttam a tv-ben, hogy egy paintball puskából készítettek egy mozgásérzékelős puskát, ami mindenre lő ami mozog, persze az érzékelők hatósugarán belül. Ezt hogy oldották meg, és mit használtak hozzá?
2013. jan. 5. 20:58
 1/4 gabor.galilei ***** válasza:

Ijesztgetni kell vagy pontosan célozni?

Ha csak látványos durrogtatás kell, akkor én vennék egy mozgásérzékelős kültéri lámpát. Az izzó helyére bekötnék egy elektromechanikát ami a stabilan rögzített puska ravaszát húzogatja, amikor egyébként a lámpát bekapcsolná.

Ha pontosan kellene lőni, akkor egy infra kamera képéből digitálisan ki lehet vonni a mozgó, változó pixelek koordinátáit, amivel egy vízszintes és egy függőleges motorvezérlést lehet megoldani megfelelő vezérléssel, elektromechanikával.

Ez az utóbbi egy profi fejlesztőnek kb 1-1,5 havi munkája, plusz 200-250 0000 Ft anyagköltség.

2013. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amit én láttam a tv-ben (kütyüparádé) az követte a célpontot és többé-kevésbé el is találta azt. Azért tettem fel a kérdést, mert a műsorban lévő technikai megoldásról lemaradtam, nem azért mert meg akartam volna csinálni. Ez a költségvetés és eljárás egész biztos? Tényleg ekkora keret volna a műsornak hogy egy paintball csatára minimum 250k-t költsenek?
2013. jan. 6. 15:27
 3/4 gabor.galilei ***** válasza:
Én nem láttam a műsort, csak fejlesztő vagyok, fejben átgondolva, a főbb tételeket összeadva, elsőre nekem nagyságrendileg ez jött ki.
2013. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Elég egyszerű konstrukciónak látszódott, de ezek szerint csak látszat volt. Köszönöm a választ.
2013. jan. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!