Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a Mastech m830b multimétert?

Figyelt kérdés
Pontosabban hogyan kell vele 220-at mérni az érdekelene, mert az egyik szobában valahol zárlatos a lámpa mert mikor fel kapcsolom, lecsapja az autómatát, és kaptam egyik ismerősömtől ezt a multiméter, de még nem használtam ilyet... Most egy kicsit hülyének érzem magam :D A segítségeket megköszönöm :)

2013. jan. 1. 17:59
 1/3 gabor.galilei ***** válasza:

Ha nem vagy jártas villamos területen akkor ne kezd el mert halálos áramütés érhet!

Ez a kérdés bonyolultabb mint gondolnád. Lehet, hogy csak rossz a kapcsolód (bekötéstől, felhasználástól függően).

Lehet hogy csak az izzód ment úgy tönkre (ha pl kompakt izzó) hogy bekapcsoláskor óriási áramot akar felvenni, először ezt cseréld ki egy másikra, amiről biztosan tudod, hogy működik.

Lehet hogy a vezeték sérült meg a falban és az okoz rövidzárat, amikor a kapcsolóval ráadod a fázist. És persze ilyenkor a kapcsoló is megsérülhet.

Ezek lehetnek a legalapvetőbb hibák, de érteni kellene hozzá, hogy melyiket, hogyan lehet egy ilyen kéziműszerrel kimérni, mert ez elég hozzá, ha az ember tudja mit csinál.

Egyébként ha 230V-t váltófeszültséget akarsz mérni vele akkor a fekete kábelt a COM -ba, a pirosat a felette lévő VOmA-ba kell bedugni és a tekerő tárcsát a 600V állásba (OFF tól JOBBRA, váltófesz) kell tekerni és aztán mérni, ha éppen feszültséget akarsz mérni.

De azt ajánlom csak akkor kezdj bele ha tudod mit csinálsz, mert nem játék!

2013. jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Heló !

Köszönöm a válaszodat, igen az égőt már cseréltem teljesen újra (ami másik lámpában tökéletesen működik)még akkor is ha a kapcsolót ki le kötöm róla, szóval ezért nem értem, hogy mi lehet a gond. Villanyt szerelni szoktam(de csak kisebb munkaként itthon ha valami gebasz van), csak mérni még soha se mértem multiméterrel, tulajdon képen két ágú a csillár és külön kapcsolhatóak lennének, de ha leveszem a kapcsolót mint már írtam akkor is folyamatosan világít, régebben egy teljes napon át próbáltam rá jönni mi lehet a gond, de feladtam, csak így elég bosszantó, hogy abban a szobában nincs villany, mert hiába kötöttem máshogy a vezetékeket, akkor is, a ház többi részét átvezetékeltem be kötöttem mindent, működik is, csak ez nem akarja a jót.

2013. jan. 3. 14:27
 3/3 gabor.galilei ***** válasza:

Akkor pontosítsunk. Hány, és milyen színű vezetékeket látsz a kapcsoló mögött. És hány, és milyen színű vezetékeket látsz a csillárnál a falból előjönni?

Milyen kapcsolód van felszerelve, hány égő van a csillárodban?

2013. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!