Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ezzel a...

Mit tudok tenni ezzel a jelenséggel? Szűrő vagy egyéb? URH bezavar a monitorba!

Figyelt kérdés

Tehát két gondom van:


1, ha itthon használom az URH rádiót, akkor ha adásra nyomok, elszáll a monitor is meg a TV is ..., de ha nem is száll el teljesen (távolságtól függ), akkor is bezavarodik a kép, és hang meg egyáltalán nincs)


2, autóban pedig olyan hatalmas zavarokat szed össze, hogy kb használhatatlan is ha gyújtás van rajta vagy jár a motor. ez így tiszta vicc, hogy le kell állítanom az autót ha beszélni akarok, de gondolom, megoldható ez. Milyen szűrőt kell elé kötni? tudja esetleg valaki pontosan? bár én csak tippelem h ez lehet a gondja mert másoknak is volt hasonló, aztán volt akinek 4-5 szűrő is kellett, mire végre használni tudta, na de milyen típusú szűrő ez? én házilag be tudom forrasztani a tápvezetékbe vagy mindenképpen autóvillamossági kell hozzá sztetek?



2012. dec. 20. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

"Milyen szűrőt kell elé kötni? "


Semmilyet.

Vedd le az antennát.

2012. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan milyen szűrőre gondolsz,de autós üzletekben lehet olyan zavarszűrőt kapni amit a rádió antenna bemenetébe dugsz és abba az antennát. Semmit nem kell forrasztani.
2012. dec. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem, ez nem antennából jön, az rendesen szakszerűen meg van szűrve úgymond. azt mondják askinél volt már ilyen h a generátortól kezdve a sok jeladóig minden bezavar neki, és többen a tápvezetékbe kötöttek a rádió elé több szűrőt is, mire megszűnt a gond.


na erre a szűrőre lennék kíváncsi h milyen típus, mert ezt az elékötést én is meg tudnám csinálni egy forrasztással ...

2012. dec. 20. 12:01
 4/8 Karesz6969 ***** válasza:
Szerintem eleve az adó végfokkal van a baj...nem szabadna neki ekkora teljesítményű zavaró felharmonikusokat kibocsájtani. Ott lehet a szűretlenség problémája.
2012. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de figy, vételben is bezavar ..

mármint az autónál. lakásban a monitoros esetnél nem, de autóban vételnél is egy az egyben sistereg, recseg.

2012. dec. 20. 22:21
 6/8 Karesz6969 ***** válasza:
Ezért írtam, mert az adás-vétel egy végfokkal történik.
2012. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát ezt sajnos ennyire nem tudom, mindenesetre eléggé top-minőségű rádió, szóval igen csodálkoznék, ha valami rosszul lenne megoldva benne


autóvill. srácok szerint a rengeteg elektronikai jeladó meg a generátor csinálja a kocsiban (a lakás más kérdés ... de ha akár a kézi kis rádiót közel viszem a TV-hez, olyan kb 30 centire, és rá nyomok, az is elszáll, pedig az csak 7 W-ot ad ki, és szintén eléggé top-minőség, azt már nem hiszem h tovább lehet még szűrőkkel variálgatni)

2012. dec. 21. 15:29
 8/8 Karesz6969 ***** válasza:

Az teljesen normális ha ennyire közelébe a TV-nek beindítja az oszcillátorát. De amit írsz az nem az, ott valami szűrésprobléma van szerintem a kütyü belső életében nem klassz valami.

Ami nem zárja ki, hogy ezt eleve így is gyártották, tehát nem készülék hibáról van szó ilyen értelemben, de a működése még sem felel meg a zömében kaphatóakkal ellentétben.

2012. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!