Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » új internet bekötésnél hogy...

új internet bekötésnél hogy kell átkonfigurálni a routert?

Figyelt kérdés
SMC7004VBR Barricade routerem van. "telefonvonalos" netről kábelesre váltottunk. illesztőprogit még nem találtam de ha találok mit kell nyomkodni benne?
2009. aug. 14. 09:21
 1/9 A kérdező kommentje:
megvan a cd-je!
2009. aug. 14. 09:43
 2/9 anonim ***** válasza:
A kábeles szolgáltatók általában nem szokták szeretni, ha a tudtuk, engedélyük nélkül megosztod a neted. (Tőlük kellene a routert bérelned.) Ha a netet a szerelőd a számítógépbe kötötte be, akkor a gép hálózati kártyájának MAC címét kell klónozni a routerben. A leírásában ott kell lennie, hogy hol van ez a beállítás. Utána a modemet a számítógép helyett a routerrel kötöd össze és mennie kell. A hálókártya MAC címét a hálózati kapcsolat tulajdonságainál találod meg.
2009. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A telepítő cd segíteni fog. Csináld úgy, mintha teljesen új lenne minden.
2009. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
NEhogy szólj a szolgáltatódnak hogy routert használsz!!!!
2009. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A leírásban benne van, hogy a kezelőfelületet milyen címen éred el, egy IP címet kell majd beírnod a böngészőbe, és annak felületén tudod majd a beállításokat végrehajtani. A gyári felhasználónév/jelszó biztosan le van írva, Az internet (WAN) beállítást kell átrakni dynamic ip adressre, további adatokat nem kell megadnod. Csak akkor, ha a bekötéskor rákötötték a gépedet közvetlenül az internetre. A szolgáltató a számítógéped hálózati kártyájának a MAC azonosítóját jegyezte meg, a routeré pedig ettől különbözik. Azonban a routert be lehet állítani, hogy a szolgáltató felé a számítógéped MAC azonosítóját küldje (MAC Clone), különben át kell regisztráltatni. Remélem tudtam segíteni.
2009. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: a szolgáltatók nem nagyon tűrik a routeres osztást, az UPC havi összeget kér érte (igaz, routert is ad arra az időre), de ha routert használsz, a szolgálató felé nem látszik, tehát ha a router a sajátod, ne szóljál, és ha valami másért jönnek majd szerelni, akkor célszerű leszedni, hogy a szerelők ne vegyék észre, bár szerelője válogatja, hogy problémát csinál-e belőle.
2009. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket! majd megpróbálom csak egyenlőre még nem megy a net mert vadiúj:D a szerelő nagyon kedves volt ő mondta h lehet konfigolni kell és pont lesz*rta h én mit csinálok a nettel azután h beköti:D még a tv kábelt is megcsinálta mert hibás volt:D
2009. aug. 14. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem sohasem volt bajom a szolgáltatómmal abból, hogy rootert használok.


Miért rossz ez a szolgáltatónak? A sávszélességet kifizetem, annál többet meg úgysem ad, tehát teljesen mindegy, h egy vagy több gépen fut az internet, nem?

2009. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert pl. 3 éve a T-online 12 ezerért adta a legolcsóbb olyan internetet, amit már szabadott osztani (3 gépre), ugyanakkora sebességű, de nem tovább osztható változata pedig 8-9 körül volt. Aki nem tudja, hogy egy 10 ezres routerrel simán meg lehet osztani, azt rá akarták venni a havi 3-4 ezres különbségre (1 éves hűséggel természetesen).
2009. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!