Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudok számítógépen...

Hogy tudok számítógépen megfelelő méretű képet csinálni? 600x600 pixel legyen!?

Figyelt kérdés
Bescanneltem egy igazolvanyfotot amit aztan felkene toltenem a neten egy rendszerbe, de keptelen vagyok ra! Nem engedi mivel nem 600x600pixel! Mit tegyek ezzel a keppel, hogy 600x600 as legyen???? Koszonom elore is a segito valaszokat! Ez a hiba uzenet amit kapok a feltoltesnel. Your picture must be 600x600 pixels.
2012. nov. 2. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy megfelelő képnézegető programmal (pl. XnView [link] ) körbevágod a kép megfelelő részét, hogy kb. négyzet legyen. Utána átméretezed, elmented és kész.
2012. nov. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Jobb egérgomb a képre,

elő jön egy ablak

katt. az átméretezésre

átírod a kép méretét a kívántra

elmented. Ha nincs mentés gomba, akkor bezárod a képet, és előjön a mentés ablak.


Ha jobb egérgombbal nem jön új ablak,akkor jobb gombbal kijelölöd a képet, majd a szerkesztés, átméretezés, majd mentés.

2012. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az első az nem átméretezést írt le, hanem kivágást a képből. Az nem biztos, hogy megfelelő a számodra, ha az egész kép kell.
2012. nov. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, meg is probalkozom vele!
2012. nov. 2. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, az első (aki én vagyok) azért írta a négyzetre igazítást (és utána az átméretezést, olvasd csak el mégegyszer), mert ha csak átméretezi simán, elég erősen torzulhat a kép.
2012. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Bocsika! Te egy képnézegetőt is ajánlottál neki. Egy képnézegető elsőnek is felajánlja a megadott méret eredeti arányait. ha ez nem teszi, akkor azt a képnézegetőt jobb egér gomb törlés funkcióval kezelni kell.
2012. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat essegitett is, habar meg mindig van vele gondom!A leirt modszert kovetvemanualisan beirtam a kep meretet vagyis a 600x600 aztan mentes! De a vegeredmeny az 533x600 es ezt meg mindig nem fogadja el a system nekem mert pontonsan 600x600 ast kovetel tolem! Akkor ez most miert is van, hogy beirom az atmeretezesnel a 600x600es csak 533x600 lesz belole! Engem biztos nem szeret a gepem! :-(
2012. nov. 3. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi gond az XnView-al, az egyik legjobb ilyen program, csak tudni kell bánni vele, aki picit járatos a programok világában, a gépkezelésben, annak ez nem okozhat gondot.:)


Kedves Kérdező, ha az említett programmal szeretnéd elvégezni az átméretezést és pontosan meg akarod tartani a 600x600-as felbontást, akkor az Átméretezés menüpontban vedd ki a pipát az Arány megtartása kockából (alulról a harmadik) és így pontosan megmarad az általad kívánt felbontás.

2012. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2012. nov. 3. 19:01
 10/10 jeremy81 válasza:
[link] innen letöltöd a programot. image resizer a program neve. feltelepíted. utána rámész a szerkeszteni kívánt képre, jobb egérgomb, ott látni fogsz egy sort, képek átméretezése. ráklikelsz. ott a legalsó opció a saját méretre való átméretezés(Egyedi),ott érdemes a kitöltést választani, így kicsit torz lesz a kép, de a teljes kép látható marad. Elmented. win 10 alatt ez a legegyszerűbb.
2021. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!