Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Házilag "áramerősség" szabályo...

Házilag "áramerősség" szabályozó!?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnék házilag áram erősség szabályozót készíteni??

Egyáltalán lehet e???



2012. okt. 28. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Már majdnem válaszoltam, csak kellene a projekthez még néhány adat.


Milyen feszültségre?

Milyen teljesítményhez?

Egyen-, vagy váltóáramra?

Hány fázisra?

2012. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de én nem értem a kérdést. Mit értesz áramerősség szabályozáson? Áramstabilizáló tápegység kell? Mit akarsz szabályozni, minek az áramát?

Írd le, mihez kellene, úgy jobb válaszokat fogsz kapni.

2012. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy nem is jó fogalmaztam meg a kérdést!! Én ezekhez a dolgokhoz nem nagyon értek, illetve nem ez az erősségem!! Laptop hűtőt akarok csinálni illetve csináltam is csak a hűtő ventilátor sebességét illetve fordulatszámát szeretném állíthatóvá tenni,megcsinálni!! Ezt hogy tudnám megcsinálni?
2012. okt. 28. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Teszel az áramkörbe egy potenciométert. Hogy milyent, az függ a már elkészített hűtő teljesítményétől, és a feszültségtől. Ha elmész egy elektronikai boltba, és elmondod, mit szeretnél, adnak is egy belevalót, pár száz forintért.
2012. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor magyarán csak egy potméter kell hozzá?! :D
2012. okt. 28. 23:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy potival nem tudod megoldani, hogy jó is legyen.


Ezt építsd meg:

[link]

(Több oldal is van, lapozni kell.)

2012. okt. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!