Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy kültéri led szalagot...

Ha egy kültéri led szalagot szétvágok, lehet újra szigetelve összekötni őket. Hosszú kérdés?

Figyelt kérdés
Nem tudtam egy mondatban összefoglalni a problémámat sajnos, íme: egy állványon lévő 6 akváriumot szeretnék megvilágítani, 5050 smd kültéri ledre gondoltam. Ha minden aksi fölé külön kéne vennem tápegységet annak a 10-20 lednek akkor inkább felejtős a dolog. Annak már utánaolvastam hogy a szétvágott ledeket könnyen össze lehet forrasztani, tehát gondolom valami vezetéket is közéjük lehet illeszteni, de ezeknek gondolom ellenállásuk is van illetve a párát nem tudom hogy bírják.Nagyjából úgy lehet elképzelni hogy 0,5-1 méter led majd kb ugyanennyi szünet/vezeték, és ez vizes, párás környezetben. A segítséget előre is köszönöm

#LED #LED szalag #led forrasztás
2012. okt. 25. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha egy aksinál végig megy a szalag igaz? Ott nem akarod szétvágni? Ha nem, akkor nincs semmi gond. Tudni kell, hogy a választott LED szalag hány w/m, utána tudni kell, hogy összesen hány méter lesz a led szalag. Ebből már ki lehet számolni, mennyi lesz az össz fogyasztás. Ehhez kell választani egy darab tápegységet. Majd egy oldalon a 6 akvárium szalagját párhuzamosan kötöd. Ha figyelsz a bekötővezeték megfelelő átmérőjére, semmi gond nem lesz. Ha valami még nem világos, akkor írj.
2012. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!