Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ultrahangos hangágyú a ház...

Ultrahangos hangágyú a ház körüli hangoskodók ellen?

Figyelt kérdés

Házunk körül sajnos rendkívül sok lézengő, unatkozó, kétes és hangos alak ólálkodik. Délutáni óráktól egészen késő estig az ablak alatt kiabálnak, szemetelnek, zavarják az itt élők nyugalmát, pihenését. Olyan eszköz tervezésén és építésén gondolkodok, amely az alábbi kritériumoknak felel meg:


- célzottan lehessen vele hanghatást elérni

- a hangot egy adott célszemélyen (csoporton) kívül ne lehessen hallani

- a hang forrását nehezen lehessen azonosítani

- a megcélzott személynek fizikai, vagy pszichés fájdalmat okozzon, de maradandó károsodást ne szenvedjen, illetve az életét, épségét ne veszélyeztesse

- használata ne ütközzön törvénybe (nyilván nem célom, hogy ügy legyen belőle, de ha mégis, ne minősülhessen fegyverhasználatnak)


Első megközelítésben az ultrahangos egérriasztók, illetve a haditechnika által nagy távolságú kommunikációra, az ellenséggel, tüntetőkkel stb. szembeni fellépésre használható L.R.A.D. házi megvalósításának lehetőségeit mérlegelem (még ha egyszerűbb kivitelben is). Érdemes lenne még megvizsgálni a titkosszolgálatok által alkalmazott eszközöket, illetve a különböző frekvenciájú hangok akusztikai, élettani hatásait is.


Van olyan mérnök, amatőr, esetleg fizikus, akinek tapasztalata van ebben a témában? Nem sürgős a téma, mégis gyűjtögetem az erre vonatkozó információkat. Minden válasznak nagyon örülnék, és köszönöm előre is!



#biztonság #riasztó #ultrahang #védelem #nyugalom #hangágyú #lármázó #L.R.A.D.
2012. okt. 6. 12:53
 1/7 Karesz6969 ***** válasza:

Kérdező!


Nem vagy egy kicsit elborult?


Ultrahangos hangágyú a kiabálók ellen....kik ők denevérek? .DD

Miből gondolok, hogy a "kétes és hangos alak" akik ott ólálkodnak a környéken meghallják?


Én nem ultrahangot osztogatnék nekik hanem pofonokat, azt biztosan megéreznék.


Szedd össze már magad és nézz utána mekkora baromságban kéred itt a mi segítségünket:-))))


Amúgy meg megértelek, valahogyan el kell kezdeni, de tényleg tájékozódj előbb mielőtt ide beírsz egy fájdalmasat.

2012. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baromság a kérdés .


Ez a hangágyú vagy hangszóró létezik haditeknikában és szórakoztató iparban is de láttam olyan amerikai reklámot ahol ehhez hasonló hangszóróval riasztják el az üzletek elől a huligánokat vagy graffitiseket.

A baj ott kezdődik hogy a megvásárolható hangszóró rendszer a halandó polgárnak olyan 6000-10 000dollár , és ezzel 30 m re elküldheted a hallható tartományt kb 10m átmérőjű lesz a sugár átmérője ott. Ehhez 200KHz es kb 40 cm átmérőjű kristályt használnak .Vagyis már láthatod hogy ez nem fog menni házilag mivel itt amit kapni a boltokban az a 40 KHz 100db es 1cm átmérőjű hangszóró és ez van a patkányírtókban is , ennek a frekvencia görbéje olyan hogy max 1KHz széles így nem fogja át a teljes hang tartományt ami riasztó esetén nem is baj mert ott elég ha egy előre generált néhány frekiből álló zajt lősz az utcán hangoskodókra .A kérdés hogy mekkora a hatása ennek a konfignak mert biztos hogy hallani 10 m re de nem biztos hogy zavaró. Az áramkör nagyon egyszerűen néz ki : Egy sinus 40 Khz jelgenerátor jele mixelve a változó FM 39-41khz vagy fix pl 40300hz jellel és a kis hangszóróra kapcsolva . Az első esetben fehérzajszerűt hallunk ,a második esetben 300hz es sípolást .A sugár annyira lesz széttartó amilyen a kis piezzó felületének profilja.

A 6000 dolláros titok ott van hogy ezekből a kicsikből nem rakhatsz össze többet ha nem elég erős mivel már kettő is kiolthatja egymást , valószínű hogy a haditecnikás cucc az egy darab óriási kristályból van (bár ez hétezer pecsétes titok így feltételezem)

2012. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Én nem ultrahangot osztogatnék nekik hanem pofonokat, azt biztosan megéreznék."


A gond az, hogy lemegyek, megpofozom (190 cm vagyok, 95 kiló, simán megteszem amúgy), utána pedig vagy jön a "kiccsalád" baseball ütővel, és egy hónapra kórházba kerülök, vagy szétverik az autómat, vagy -ami a legrosszabb- utána az én családom élete is veszélybe kerül. Az én célom az, hogy normálisan élhessek, egy paraziták, kellemetlenkedők nélküli helyen, és le tudjak pihenni este. Ha én nem töltöm az egész napomat az ablak alatt óbégatással, meg szotyolaköpködéssel, ezek miért teszik?


Az ultrahang nem elborult ötlet, hanem éppen a leghumánusabb módszer az ilyenek elriasztására. Nem légpuskával esek nekik, nem vezetek sehová villanyt, tehát nem akarom azt, hogy bajuk essen, csupán azt, hogy tűnjenek el innen. Vagy legalább fogják be a szájukat.

2012. okt. 6. 21:19
 4/7 A kérdező kommentje:
petboj97: köszönöm a válaszodat, végre egy kompetens ember, aki tudja, miről van szó. Ebbe a piezo sugárzó témába beleásom magamat, és próbálok valahogyan (külföldről) beszerezni egy erősebb kivitelt. A jelet én is úgy képzelem el, hogy éppen a hallható hangok tartománya felett legyen, valamilyen sweepeléssel, illetve impulzusszerű modulációval. > 20 kHz környékét a legtöbb ember már nem hallja, viszont tapasztalataim szerint ebben a sávban a hang ugyan már nem hallható, mégis pokolian idegesítő tud lenni. Kísérleteket fogok végezni a hatásokat illetően, és remélem, néhány hónapon belül már ki is próbálhatom a prototípust. A következő nyárra már komplett védelmet szeretnék kiépíteni :)
2012. okt. 6. 21:26
 5/7 Karesz6969 ***** válasza:

Most értettelek meg igazán kérdező...utána fogok nézni, mert kezd érdekelni ez a "baromság" ami voltaképpen egy keverési termék modulációján alapul és lehet, hogy van rá itthon is egy olcsóbb megoldás.


Egyébként messzemenően osztom a nézed és a törekvésedet.

Mint elektronikában jártas ember el fogok rajta gondolkozni és bocsi a kezdeti szkepticizmusomért, tényleg látom értelmét.

2012. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ha legyártatod a piezzót akkor tudod megcsinálni ennél a patkányriasztósnál erősebb hangerővel,nem véletlenül van pofájuk ennyit kérni a forgalmazott verziókért mivel tisztában vannak vele hogy senki nem farag otthon ki ilyen kristályokat (mondjuk nem tudom hogy csinálják,én 10 éve olvastam ezt de a feltalálása 50 es évek kb). Viszont azt is olvastam hogy itt totál más a hatásfok ,a bevitt teljesítmény csak töredéke a kijövő hangnyomásnak vagyis tartogathat meglepetést egy ilyen 500ft os 100dB 40khz es mütyűr is.Van olyan videó hogy kb 1m átmérőjű korong és 3km re hallják amit belebeszélnek,ott sem látok vastag vezetékeket vagy erősítőt sztem az egész nincs 100w os.Ami még fontos lehet hogy az egész készülék és a vezeték árnyékolva kell legyen mert a 100-200khz már károsan sugároz (talán ezért van fémburkolat és mintha egy finom rács is lenne elől egyfajta farradie ketrec).Itt ami kell az a mechanikai légrezgés.
2012. okt. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 datruth válasza:
esetleg rendőrség??
2016. okt. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!