Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit "érnek" a Wattok?

Mennyit "érnek" a Wattok?

Figyelt kérdés
Mit jelent a villanyszámlára nézve, hogy valaminek mondjuk 750W vagy 1200W a teljesítménye? Ez mennyit ér pénzben? mondjuk egy 1200W-os hősugárzó esetében ami nem megy egész nap csak , 2-szer 3-szor 10 perceket? remélem értitek a kérdést :)
2012. szept. 13. 09:38
 1/8 menta34 ***** válasza:

Logikailag a watt (teljesítmény) szorozva az idővel maga a fogyasztás, amiért fizetsz.


Ha van egy plazma tv-d ami 200 watt és van egy pici lcd-d, ami mondjuk 50 watt és mindkettőn 40 percig nézed a barátokköztöt akkor az 50 wattos "olcsóbb". De pl. ha hajat akarsz szárítani, vagy be akarsz fűteni, akkor kell egy bizonyos hőmennyiség, a villanyszámla kb. egyforma lesz, mert az 1200 wattos megy 5 percig, a 600 wattos meg menne 10 percig, mire ugyanúgy befűt :)

2012. szept. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! de amúgy azt sem értem , hogy mi az hogy 1200 W, mármint hogy mennyi idő alatt fogyasztja azt, vagy hogy? :) nem értek ezekhez , csak idén nem akarok már bundában aludni itthon és vennék magamnak egy kis hősugárzót, de egyből rinyáltak, hogy jaj a villanyszámla és a többi....
2012. szept. 13. 10:14
 3/8 menta34 ***** válasza:

a villanyszámlát kilowatt/órában fizeted, most kb 45Ft egy KWh, azaz ha van valamid ami 1000 watt (=1kilowatt) akkor az egy óra alatt 45 Ft-ba kerül, fél óra alatt meg 22,5Ft-ba:)

Tehát ha veszel egy hősugárzót, ami mondjuk 2000 watt, akkor az ha egy órát megy 90 Ft - valóban sok tud lenni egy hónap alatt. Amúgy ha hideg van érdemes átgondolni a fűtést, hogy miért kevés hátha azon is lehet javítani!

2012. szept. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kevés a fűtés, mert itthon amíg én dolgozom, nem csinál senki semmit( mert én fát mindig hozatok, csak rajtam kívül nincs aki összevágja, amit meg én vágok az kevés) és így inkább ráhagyják a gázra az egészet és fizetik inkább a gázszámlát....
2012. szept. 13. 10:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Én csak saját szobámra akarok ráfűteni egy kicsit, tényleg nem sokat, csak hogy ne fagyjak ,meg a fürdőbe elvinni, hogy ott se fagyjak halálra, a tartós 18 fok mellett....
2012. szept. 13. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor helyi fűtést érdemes megfontolnod. Mondjuk lehet infrát kéne megnézned,de a szobában lehet jobb egy légkondi,mert az 1 hely de fűteni és hűteni is tudsz szükség esetén.
2012. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Karesz6969 ***** válasza:

Talán télire az ágyad közelében egy olajradiátor is jó szolgálatot tehetne, mivel a hőtehetetlensége révén még akkor is adja a meleget ha le van kapcsolva.

Csak egy ötlet a 100 közül:-))

2012. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. szept. 14. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!