Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy transzformátor túlzott...

Egy transzformátor túlzott melegedése milyen hibára utalhat?

Figyelt kérdés
Inkább magának a trafónak a meghibásodása lehet, vagy egy utána lévő akkumulátor tönkremenetele következtében forrósodhat?

2012. szept. 6. 00:14
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Mindkettő lehetséges.


A trafó is lehet menetzárlatos, ekkor melegszik, rosszabb esetben le is éghet. Az aksi ilyenkor nem melegszik.


És az aksi is lehet zárlatos, ekkor túlterheli a trafót, ezért melegszik. Ebben az esetben viszont az aksi is melegszik.


Pedro

2012. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Karesz6969 ***** válasza:

Tedd szabaddá a szekunder ágakat - kössél le róla mindent - és így járasd a trafót...ha üres járásban is melegszik, haldoklik ha nem minden bizonnyal túlélte az eddigieket.


Terheléses esetben a rákapcsolt cuccos túl nagy áramot vesz fel a trafóból, ha idáig nem melegedett, valószínű az utánakapcsolt fokozatban van a hiba.


Egyébként mekkora trafó ez és milyen típusú?

(EI lemezes, Hypersil, Toroid)


Akkumulátor töltésére használod ugye?

2012. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy riasztó trafójáról van szó, ami "16,5 V AC, 40VA", és az olvasható még rajta h "VF TR 40B". Két akkumulátor van amiket ez működtet (1 a belső rendszernek, egy a külső doboznak). Ezek a leírás szerint 12V min 4 Ah zselés v zárt savas ólomakkumulátorok. Ha valami adat kellene még, megpróbálom kibogarászni, csak én nem értek ezekhez a dolgokhoz. :)

Köszönöm!

2012. szept. 6. 12:44
 4/7 Karesz6969 ***** válasza:

A trafó adataiból amit írsz és a rákapcsolt beltéri ill. kültéri egységekből ítélve nem melegedhet normális esetben, hiszen ha riasztás történik - noha abba belesegít az aksi is - még nagyobb lesz az áramfelvétel a sziréna (szirénák) miatt. Akkor sem szabad túlzottan melegednie max. a trafó langyosodhat ami még üzemszerű működés.


Próbáld meg amit leírtam, hogy szűkíthessük a hibalehetőségek körét.


Azt is meg lehetne csinálni, hogy próba esetére vagy az egyik vagy a másik akkumulátor pozitív saruját húzod le és így nézed a melegedést.


Te figyu, nincs egy műszered véletlenül otthon amivel áramot tudsz mérni? Akár digitális akár analóg mindegy.


Hamarabb le lehetne zongorázni ezt az egészet:-))

2012. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajna mérőm az nincsen:S

Most rákötöttem ahogy írtad, és várom, h melegedjen. Ha nem fog, akkor az aku lehet a hibás. Van már 5 éves, és ahogy nézegettem 3-4 évente nem árt a cseréjük.

2012. szept. 7. 15:00
 6/7 A kérdező kommentje:

Kicseréltem a 2 akkumulátort, úgy tűnik a probléma megoldódott.

Köszi a válaszokat!

2012. szept. 8. 00:09
 7/7 Karesz6969 ***** válasza:
Nincs mit!
2012. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!