Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csalódás a Nikon Coolpix L19!...

Csalódás a Nikon Coolpix L19! Másnak is? Homályos képeket csinál :S

Figyelt kérdés
Itt ( [link] tutijó képek vannak készítve, nekem meg legtöbbje egyáltalán nem éles! Neten vettem, visszaküldjem? :(
2009. júl. 28. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem L16-os van, tehát régebbi, de szép képeket csinál, egyáltalán nem homályosak, persze kint, a szabadban a legszebbek a képek, de a bentiek sem homályosak, inkább csak sok a pirosszem :P


Szerintem küldd vissza, mert lehet, hogy hibás, én ilyen problémát nem tapasztaltam az enyémnél.

2009. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem maszatos véletlenül az objektíve?vagy esetleg a beállításával van valami?teljesen automatában is homályos?
2009. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőre meg kellene tudni, hogy hova fókuszál?


Ennek a módja a következő: veszel egy papírlapot, párhuzamos vonalakat húzol rá. Megjelölöd a középső vonalat valahogy. Majd kitámasztod az asztalon úgy, hogy a csíkok függőlegesek legyenek, a papírlap pedig 45 fokos szögben látszódjon. A stabilan kitámasztott kamerával becélzod a megjelölt vonalat, hagyod, hogy az autófókusz ráálljon és exponálsz. A képet kinagyítva a képernyőn, megnézed, hogy melyik vonal lett a legélesebb. Ha nem a megjelölt, és nem is valamelyik közvetlen szomszédja, hanem egy közelebbi vagy távolabbi, akkor baj van, valószínűleg leejtették a csomagot és elállítódott az autófókuszod. :(

2009. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na párat csináltam :

1) [link]

2) [link]

3) [link]

4) [link]


A harmadik nem makróval ment, rendesen kitámasztva ahogy a többi és máris elmosódott, pedig szerintem nem kéne! Nem első gépem, ezért csodálkozok ennyire :( Meg pl. a tesztképeken a portré nagyon szép éles, amit meg én csináltam nem, hiába nem mozog az alany és az én kezem sem remeg :S

2009. júl. 28. 13:21
 5/5 anonim válasza:
Nekem L12-m van és ugyanez a probléma vele. Néha nagyon csúnya homályos képeket csinál. :S Jó, tudom, hogy a tied újabb gép, de akkor sem kéne szerintem...
2010. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!