Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kifolyt az elem a számológépem...

Kifolyt az elem a számológépemből. KI lehetne valamivel pucolni, hogy még használható legyen?

Figyelt kérdés
Az elemet még nem vettem ki belőle, azért akarnám "megmenteni" ezért a legjobb számológépem, és elég drága volt... Mindenképpen ez kell.

2012. aug. 16. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A kifolyt sav maró hatású, így a fémlapot biztosan összefolyatta. Meg lehet tisztítani, javítani mindenképpen érdemes!


Finom sörtéjű kis reszelővel, vagy ennek hiányában dörzspapírral tisztítsd meg az érintkezőket a fém tisztaságig. Ügyelj arra, hogy mind a 4 érintkező felület tiszta legyen!

Ha ez nem kivitelezhető, akkor érdemes az érintkező lapkát kiforrasztani és cserélni egy fémdarabra, ami jól vezeti az áramot!


Legközelebb csak alkáli elemet / akkumulátort tegyél drága eszközökbe!

2012. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én hallotam valami olyasmit hogy az ásványvíz kimarja de nem biztos ha drága készülékről van szó akkor szerintem ne öntsd bele az ásványvizet. :D max úgy hogy szétszeded és csak az érintkezőkre öntöd rá.
2012. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!