Régi analóg multiméter használata hogyan?
egyes, helyes.
Fontos a méréshatár beállítása, mert hazavágod a műszert. Mindig magasabbra állítsd és csak mérés után vegyél vissza.
Most eleve betegen áll a mutató, mert alap állapotban a 0-ra kell mutatnia, a leolvasásban segít a tükör. Akkor jó, ha csak egy mutatót látsz! A műszer közepén lévő csavarral állítod be a mutatót nullára.
Ha jól látom ezen a gyenge képen, akkor a legfelső skála az ellenállásé 1KOhm és 10KOhm választható. A skálán leolvasott értéket a beállítás szerint kell beszorozni. Kell lennie egy potméternek is a műszeren, ellenállásra kapcsolva a műszerzsinórt összefogva be kell kalibrálni vele 0-ra a műszert!
A fekete skála a feszültség és áram mérésé. Mindig azt a skálát figyeld, amit könnyebb elosztani a méréshatárral pl. 500V-os méréshatárnál az 50-es skálán könnyebb számolni, míg a 250V-os méréshatárnál a 250-esen.
A legalsó skála a belső elem tesztelésére való.
Mérd meg a konnektort: méréshatár ACV 250, ha bedugod a mérőzsinórt, akkor a legfelső szürke skálán kell nézned, ahol a 225 és 250 között kell a mutatónak állnia.
Mérj meg egy 1,5V-os elemet: méréshatás DCV 2,5 a mutatónak a legfelső szürke skálán 150-et kell mutatnia. (mivel a méréshatár nem 250, hanem 2,5 ezért el kell osztanod a leolvasott értéket 100-zal)
ACV: váltakozó feszültség, DCV: egyenfeszültség
Nem tűnt fel az előző válaszból, hogy a konnektornál ACV-t, az elemnél DCV-t kellett állítani?
A méréshatárok beállítása digitális műszernél is ugyanez, csak azok nem mennek szarrá, ha rosszul állítod be, csak hibát jeleznek!
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!