Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mindig tv vevő antennám a...

Mindig tv vevő antennám a reptér felé néz. Hogyan lehetséges, hogy hallom a torony és pilóták közti beszélgetéseket?

Figyelt kérdés
A reptér felé néz a mindig tv antennám és a hír tv -t hallgatva néha behullámosodik a kép és hallom a torony és pilóták közti beszélgetésekből valamennyit. Hogyan lehetséges ez? Ha jól tudom nem szabadna hallanom így, vagy tévedek?

2012. júl. 21. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Na basszus én meg külön rádiót vettem, hogy hallgassam őket... :D


Viccet félretéve:

A repülők és a torony rendkívül nagy adóteljesítménynel dolgoznak, hiszen 10 ezer méter magasságban is 5-600 km-ekre el kell vinnie a rádióadásnak.

Nem szabadna hallanod egy ideális világban, egy kellően szigetelt és zavarvédett helyen. De otthon általában nem ilyen hely van.

Vagy a vevődben vagy a tv-dben valami részegyéget megzavar az erős adás.


Nem tudom hogy ennek a mindigtv-nek van-e ügyfélszolgálata vagy hogyan megy, (én digis vagyok) de ha ki lehet hívni őket, tedd meg, hátha át lehet tenni az antennát.


Amúgy vannak ilyenek, én vettem a számítógéphez egy TV tunert, hogy tudjak adásokat rögzíteni a kábeltvről. Erre a Discovery channel (amiről felvettem volna) hangyás volt. De csak a tuneren és csak az a csatorna. Valószínűleg ott azon a csatornán zavarta valami.

2012. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak az ingyenes adások fogására szolgál az antenna mellette van a helyi kábel tévé. Különösebben nem zavar, hogy néha hallom, mert érdekelnek a reptéri dolgok csak furcsállottam, hogy lehet hallani.
2012. júl. 21. 13:05
 3/3 anonim válasza:

20W az adóteljesítmény általában a repülőgépeken, ez nem is olyan magas. A TV-d vevője nem valami szelektív, a reptéri kommunikáció 118-136 MHz közötti frekvenciája behallatszhat, avagy valamelyik felharmonikusát fogod.


Nekem az első reprádiómon 129 MHz-en kiválóan szólt a megboldogult Sláger Rádió :)

2012. szept. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!