Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem emelik 240V-ra a...

Attilav kérdése:

Miért nem emelik 240V-ra a feszültséget az USA-ban?

Figyelt kérdés
Az usa-ban 120V van egy fázison és 240V két fázison a nagy áramerősséget igénylő gépeknek(pl ruha szárító). Ez szerintem rettentő gazdaságtalan rendszer. Ráadásul a 2 fázisú USA gépek nem működtethetők egyfázisú 240V-ról, a gyártóknak külön terméket kell gyártaniuk az USA-ba és a nemzetközi piacra, ez is rettentő gazdaságtalan. Emeljék a feszültséget duplájára! Amellett hogy feleakkora áramerősség kell majd a háztartásoknak, elég egy fajta 240V-os készülékeket gyártani csak az 50/60HZ-n működést kell megoldani.

2012. júl. 17. 00:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Jó példa dél korea is, európai típusú konnektorok és 220/60HZ. A régi USA típusú "A" és "B" konnektorok néhol még megvannak de ki vannak kötve a hálózatból. Szvsz dél korea a legjobb példa az USA számára ha akarnak majd valaha feszültség emelést a koreai tapasztalatokra bizton számíthatnak. Annál is inkább mert az USA katonákat állomásoztat ott, a két ország közti kapcsolatok jók, meg hát a Samsung és az LG is ott székel, amik a világ legnagyobb elektronikai szállítói.
2012. júl. 19. 23:20
 12/13 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtti kérdés, visztont nekem kollégám élt kanadában és az usában is és mesélt sok mindent:) Amiről azt hittem ,hogy óriási veszteség az nem 100%-ig az ,mivel ott minden családi ház előtt van 1 kisméretű 10kv transzformátor ami előállítja a 120 V-ot. Szóval az a lényeg minden családi ház telekhatárán ott a 10KV. odáig kicsi a veszteség.Innentől kéne a csere ha egyáltalán át kéne állni.Nekem pl a digitális órámat öcsém usából hozta ami 100-240V mint mondjuk minden adapter ilyen szinte...viszont az óra 60 Hz-re volt hangolva ezért baromira sietett... 50 perc volt 1 óra :) nem viccelek :) ezekben nem 1 kristály állítja elő az órajelet hanem a hálózatból veszik a mintát ami nekem is meglepetés volt :)
2017. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Németországban vettünk annó rádiós órát. Odakint pontos volt, de idehaza mindig késett. A kilencvenes évek közepéig a kelet-európai hálózat frekvenciája kissé le volt maradva a nyugatihoz képest; de azóta már a villamossági összeköttetések következtében egységes frekvenciára hangolták őket, így a rádiós órák is pontosak lehetnek.
2017. febr. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!