Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges áramot termelni...

Lehetséges áramot termelni egy közönséges elosztóval és egy öngyújtóval?

Figyelt kérdés

Szerintem csalás az egész, de nem tudom eldönteni:

http://www.youtube.com/watch?v=skAePZGgpAA&feature=fvwrel


2012. júl. 9. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Légy nyugodt, a videó készítője nem találta fel a kifogyhatatlan energiaforrást. Az öngyújtóból kiszerelt piezoelektromos "szikráztató" pontosan ugyanazt csinálja, mint a gyújtóban: szikrázik egyet. Ebből a gyújtóban sincs ám folyamatosan 230 V 50 Hz-es váltakozó áram, az elosztóban meg főleg nem. Akkor sem, ha hurkot produkálunk belőle azzal, hogy a villásdugóját beledugjuk az egyik aljzatba.

Persze ha az elosztóban szupravezető kábel lenne, akkor lehetne valami hasonlót produkálni vele, de az meg nem így nézne ki (és valószínűleg semmi köze az elosztónak a szupravezetéshez).

2012. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nyilván csalás, de ezt a videó alatti "fake" és "troll physics" kommentekből is leszűrhetted volna :D
2012. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ok, kösz, olvastam a kommenteket is, csak biztos akartam lenni a dologban.
2012. júl. 9. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Valami kisköcsög már rárepült erre a témára pár napja :) de miért nem csináljátok meg, he? Ha az olajlobbi kivégez, akkor van a dologban valami :))
2012. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!