Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikrofon (XLR kimenet) csatlak...

Mikrofon (XLR kimenet) csatlakoztatása?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy mikrofont, sajnos nem tudom hogy stereo vagy mono-e. XLR csatlakozó van a végén, amihez van egy kábel. Az egyik vége a mikrofon aljához csatlakozik, a másik végét pedig nem tudom hova lehet bekötni. 5 "tüske" van a végén egy kis henger-alak belsején. Ezt nem tudom hogy hívják... Azt szeretném tudni, hogy ehez lehet-e kapni olyan csatlakozót ami 3.5-ös jack-re alakítja át? Ha nem akkor mihez lehet bekötni? Valamilyen formában a PC-hez kellene kapcsolni (akár keverőn és külső hangkártyán át) mert felvételeket szeretnék csinálni. És ha keverő kell akkor milyet vegyek? Van még egy ilyen kábel aminek a végén egy 6.3-as jack van, ahoz gondolom lehet kapni 3.5ös re átalakítót.. de az rosszabb minőséget is eredményez nem?

2012. jún. 13. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:

A másik végén is XLR van, csak 5 polusú, vagy más fajta csati? Mikrofonról is tudni kellene, hogy milyen fajta, kell-e neki fantomtáp, stb.

A keverődhöz hogy lehet mikrofont csatlakoztatni?

A 6.3->3.5 átalakítás pedig nem okoz minőségromlást, feltéve ha nem kontaktosak a csatik.

2012. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!