Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A diavetítő és a diafilmvetítő...

A diavetítő és a diafilmvetítő ugyan az?

Figyelt kérdés
házi dolgozatot kéne írnom, de nagy fogalomzavarban vagyok :D hiába néztem a neten, nem jövök rá :/ köszönöm
2012. máj. 9. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a két elnevezés ugyanaz.


Kezdetben az egyszerübb, olcsóbb vetítőknél a képkockák hosszú filmcsíkon voltak, a vetítőben ezt tudtad kézzel húzni, tekerni.


Az automata vetítőknél a filmcsíkot szétvágták, és minden képockát kis keretbe erősítettek, ezeket a kis keretezett diaképeket egy tárba helyezve, autómatikusan, programozhatóan (idő, sorrend) lehetett vetiteni

2012. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem, nem.

A diavetítőve keretben elhelyezett diaképeket, a diafilmvetítővel diafilmet lehet vetíteni. A diafilmvetítőt röviden diavetítőnek is hívják.

Tehát a diavetítő szó jelenthet diaképvetítőt és diafilmvetítőt is.

A lemezárugyár által készített diafilmvetítő dobozáta pl. diavetítő (pontosabban diamesefilm-vetítő van ráírva).

2015. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!