Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A robotokat hogy lehet hasznos...

Okoska:) kérdése:

A robotokat hogy lehet hasznosítani? Milyen fajtái vannak? Pl. : háztartási, had technikai . Stb. Ezekre kellene példa.

Figyelt kérdés
Technika órára kellene egy házi dolgozat, annyi a címe hogy: Robotok. Nem azt akarom hogy írjátok meg csak fajtákat szeretnék. azt majd felsorolnám a dolgozatban és azon belül kiválasztanék egyet amiről bővebben írnék... köszönöm a válaszokat.. ( U.I.: próbáltam már google-ben de nem igazán találtam.. ) Üdv: 15/l köszi..

2012. máj. 9. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki azt írja, hogy már kereste, az általában mellébeszél és/vagy lusta disznó :)

[link]

Felületes rápillantással is tucatnyi cikket érdemes itt átfutni. De akkor lesz igazán szerencséd, ha találsz egy dolgozatíró robotot.

2012. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is beütöttem meg is néztem pár oldalt,de azt amit kerestem azt nem igazán találtam.

és igen nem is nagyon érdekel, szóval ha valaki le írna egy pár példát arra hogy milyen robotok vannak azt igen megköszönném.. :)

2012. máj. 9. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Ipari robotok (automatizált termelés):

rengeteg fajtájuk van, attól függően, hogy milyen típusú mozgást és hány tengely körül tud végezni, valamint milyena vezérlése. Ezekből van a legtöbb világszerte.


Sebészeti robotok:

Most fejlesztik őket, pl. da Vinci. Erről érdemes lehet többet írnod, mert magyarul is sok anyag van róla a neten.


Hadi robotok:

Ott vannak az amerikai drónok (Predator), de van angol önjáró tüzérségi löveg, aminek a nevét nem tudom, valamint tucatszámra készítik a taktikai robotokat a rendvédelmi szerveknek (pl. tűzszerészeknek, terrorelhárítóknak), amik kamerával, szenzorokkal felszerelve közelítik meg a veszélyes helyeket.

Új fejlesztések az exoskeletonok, szintén amerikai hadiipar, elsősorban repülőgép-anyahajókon használják a gépek felfegyverzésére.


Kommerciális ("boltban kapható") robotok:

Önjáró porszívó (iRobot), önjáró jégkrémszekrény, ápoló robotok (a Honvéd Kórházban is van, úgyhogy szerintem lesz magyar anyag).

Ott vannak a hülye japán játékok: robotmacska, robot kutya, robot nő, stb.


De ott van még az önműködő autómosó robotja, egy csomó logisztikai robot (raktárban vagy termelési rendszerekben pakolják a nyersanyagot és a termékeket jobbra-balra), és gondolom még jó pár dolog, amit hirtelen nem tudok kategóriába sorolni.


De meg kell mondanom, ez az egész kategorizálás esetleges: akár te is kitalálhatsz még kategóriát, ha az segíti az áttekintést, mert amennyire én tudom, ezek nincsenek hivatalosan civil kategóriákba sorolva. A mérnökiekkel meg nem sokra mész.

2012. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.. ezzel tudok legalább haladni. :)
2012. máj. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!