Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha 24/24 megy a számítógép és...

Ha 24/24 megy a számítógép és dolgozik, mennyivel dobja meg a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
Egész hónapban egy játék menne, 24/24 mennyivel dobná meg az árat kb? Pár ezer forint? vagy tízezrek? több?
2012. ápr. 23. 10:51
 1/4 cipi8 ***** válasza:

Ezt pontosan egy fogyaztó mérővel lehetne meg állapítani, mivel ez függ a tápegységtől és a gép hardver környezetétől hogy mik vannak pontosan benne!


Nekem a gépem 450W-os táp van (napi 18-20 órát megy) és kb. 8500-ft-t fizetek havonta de emellett ugye van 6 db energiatakarékos kompakt fénycsövem, 1 közepes méretű hűtő, mikró, porszívó (heti 1 óra) kombigázkazán, 37 colos LCD tv (napi átlagban 10 órát megy), mosógép, és egyéb kisebb háztartási eszközök ja meg házi mozi.


fogyasztás mérőn keresztül dugd ba a gépet vagy a hosszabbítóját a konnektorba és ez méri az átfolyó áram mennyiséget és a vizsgált időszakban kapott adatokkal kilehet számolni forintra hogy mennyit tesz ki a számládból a géped!


[link]


a digitálisakat nézd!

2012. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha le van terhelve a gép, vegyük úgy, hogy 250W-t fogyaszt+ a monitor, ami lcd esetén olyan 50W körül van.


Amennyiben egész hónapban megy:

1óra: 300W

1 hónap alatt(24*30=720)= 216 000Wh, ami 216kWh.

1 kWh olyan 49.5 forint körül van, így a számlád kb. 10700Ft-al fog megnőni.

2012. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerver lenne vagy mi?

Mert akkor lehet kevésbé dolgozik, de ha havi 10-el számolsz akkor kb megvan a maximum.

2012. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mértem fogyasztásmérővel a gépemet.Ha csak netezek akkor 22 coll-os monitorral együtt 50 watt.Ha játszom,teljesen leterhelve a gépet,videókártyát akkor 250 watt.
2012. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!