Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tintasugaras, vagy lézernyomta...

Tintasugaras, vagy lézernyomtatót vegyek?

Figyelt kérdés
Melyiket éri meg jobban, illetve érvek, ellenérvek mind kettő mellett vagy ellen.
2012. márc. 31. 14:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

erre a 3 nyomtatóra gondoltam

[link]

[link]

[link]

2012. márc. 31. 14:27
 2/11 anonim ***** válasza:

A 3 között kizárólag a műszaki adatok döntenek, egy gyártóról lévén szó, egyszerűen Neked kell eldöntened, melyik kell.

Az én szempontjaim csak számomra lényegesek (pl. hány lapot nyomtatok mondjuk havonta), a Te szempontodat nem tudhatom, azt mérlegelve kell kitalálnod melyik felel meg neked.

Részemről nem lehet ezért sem pro, sem kontra...

2012. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 fúróferkó ***** válasza:

Ez a lényeg!

A kérdező és most már én is arra lenne kíváncsi mert nem tudjuk,hogyan ,milyen szempontok alapján lehet racionálisan eldönteni ,vásárlás előtt milyen nyomtatót vegyünk?

2012. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Most már együtt!

Tudom én, hogy hány oldalt kívántok nyomtatni, mondjuk naponta? (én hetente max. 5-öt)

Tudom én, hogy kell-e Nektek színes nyomtatás (nekem nem kell)

Tudom én, számit-e nektek a nyomtatási sebesség (nekem van időm)

Fentiekből már következik, hogy eldöntésre vár, hogy 1 kazettával hány oldal nyomtatható és ebből, hogy milyen töltetű legyen a festékkazetta.

Ha ez megvan, meg kell nézni, mennyibe kerül ebbe, abba vagy amabba nyomtatóba (nem lesz kevés az egy lapra jutó költség!), kifogyás után egy új kazetta.

Akár nagy különbség is kijöhet különböző gyártók cserekazettáinál, ezért nagyon nem mindegy.

És akkor én mondjam meg, melyiket vegyétek? Hát tudhatom én????

2012. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok..

Miután én ritkán használom (használtam) tintasugaras nyomtatómat, ha 2-3 hétig nem használtam, hajlamos volt beszáradni, aztán, amikor kellett volna éppen, nem tudtam nyomtatni.

Egy festékpatron garnitúra volt vagy 8000 Ft ahhoz a típushoz, annak a nyomtatónak újabb változata meg volt 9900Ft.. Némi elképedés után mondhatnád, akkor nem kérdéses melyiket vennéd. Megtettem..

És akkor kiderül, hogy az így vásárolt nyomtatóban csak FÉL töltetű patronok vannak... Na vajon miért???

Megmérgedtem (leginkább azon, hogy amikor kellett volna, nem volt) és vettem egy nem színes lézernyomtatót.

Ezt ha bekapcsolom biztos hogy nyomtat és azt kíváló minőségben teszi. Azért azt is megnéztem, lehet-e ennek a típusnak a kazettáját tölteni, az mennyi, és mennyi egy komplett új kazetta (14000)... De bármikor nyomtat!

2012. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 fúróferkó ***** válasza:

Na látod 4-5 ös!

Tudsz segíteni ,ha akarsz.Ezek tényleg információk a magunk fajta mártogatós tollhoz szokott őskövületeknek.

Pontosan ilyen infok kellettek pl. nekem,amikről itt írtál.

A reklámok nem segítenek a döntésben,csak megzavarják együgyű fejünket.Azért kérdezünk itt, hátha valaki tapasztalatával többet segíthet.

Szerintem hasznos is volt és a kérdező nevében is köszönöm.

2012. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, a színes az szükséges, általában szövegeket, színes dokumentumokat, nagyon nagyon ritkán képeket szoktam nyomatni. Az idő nem olyan fontos, ráérek.
2012. márc. 31. 18:34
 8/11 gergoap ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyit nyomtatsz és mit! Nagy mennyiségben és színes képeket is, akkor lézer. Gyárban is ilyeneket használunk.
2012. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagy képeket nem szoktam, vagy ha igen, akkor évente egyszer, szövegeket, kisebb képekkel, szinte naponta.
2012. ápr. 1. 12:30
 10/11 L.Thomas válasza:
Ha csak szöveg nyomtatásra akarod és ritkán használod akkor lézert vegyél....
2012. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!