Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdekes téma, ugye nem fog...

Érdekes téma, ugye nem fog bejönni sokak jóslata, hogy digitális fényképeinket nem fogjuk majd tudni mutogatni unokáinknak (lent folyt. )?

Figyelt kérdés

Kétféle okot emlegetnek, egyrészt a "fizikai kopást" (fizikai kopás pedig a klasszikus adatvesztést jelenti: azaz maga az adathordozó megy tönkre"). Pl. a CD-k, pendrive-ok.


A másik az "erkölcsi kopás" (a szoftverek vagy a hordozók újabb generációi esetleg nem ismerik majd fel, nem képesek olvasni a korábbi változatban előállított adatokat). Ez ugye elkerülhetetlen velejárója a technikai fejlődésnek.


De ahogy ebben a cikkben is írják: [link]

El lehet ezeket kerülni: " Fontos adatainkat célszerű több példányban elmenteni, a lemezeket időnként ellenőrizni kell, és legalább ötévente újraírni. Ez azért is fontos, mert az eszközök is öregednek, így pedig elkerülhetjük az „erkölcsi kopás” miatt bekövetkezett adatvesztést."


Így mindkét bajt meg lehet előzni, hiszen pont egyszerre úgysem megy tönkre a CD, pendrive, és még a laptop is.. (bár hozzáteszem, nekem az összes 10 éves írható CD-m kitűnően olvasható ma is..). Pláne hogy a külső merevlemezek még akár 50 év múlva is működhetnek.


Az erkölcsi kopás is megelőzhető így, ahogy írták a cikkben. Mert hát az új technológiákat sem egyik napról a másikra változtatják, nyilván mindig lesz áthidaló lehetőség, mindig át lehet majd őket játszani egy másik technikai eszközre.

Másrészt sem a gyártók, sem az emberek nem hagynák, hogy a több évre/évtizedre visszanyúló emlékeik, azaz a fényképeik egyszer csak ne legyenek "lejátszhatók".


Tehát Ti hogy gondoljátok, látni fogják még unokáink a digitális fényképeinket?


2012. febr. 8. 19:56
 1/6 anonim válasza:
100%
Nekem megvan mind fényképen is,én azt szeretem.31 éves vagyok.Sokkal jobb fényképeket nézegetni albumban,egyszerű,mindig tudom hol van.Nekem már ment tönkre írható cd-m,kb 2 hónap múlva,úgyhogy remélem a többi nem fog,főleg nem az eredeti.
2012. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ok, ez is egy szempont (bár a kérdés nem ez volt..:D )

Nekem az utóbbi 6-7 évből nincsenek papírképeim. Nehéz is lenne, van 7000 digitális fényképem, ebből 4000 utazásokon készült. Úgy gondolom, igen nehéz (de főleg költséges...) lenne ezeket mind fotópapírra kinyomtatni. :)) Pedig ez még nem is olyan sok..


Meg a papírképek sem örök életűek, sőt.. Pláne a ami, digitálisból csinált fotópapíros képek.. Színüket veszítik hamar, gyűrődhetnek, stb..

2012. febr. 8. 20:21
 3/6 A kérdező kommentje:
jav.: pláne a mai,
2012. febr. 8. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden képem megvan két példányban, két külön merevlemezen, a legjobbakat pedig elő is hívom, mivel én is jobban szeretek lapozgatni. De szerintem a papírkép jóval sérülékenyebb és macerásabb, a digitális tárolásban inkább megbízom. Valamint ez utóbbi tárolja az elérhető maximum minőséget, amit legfeljebb közelít az előhívott fotó.


Ebben az erkölcsi kopásban nem hiszek, mivel manapság eléggé fontos a visszafelé kompatibilitás, ráadásul nem is igényel nagy energiát, hogy egy képnézegetőbe belefordítsd a korábbi moduljaidat. Az, ha egy program esetleg emiatt "nagy" lenne, senkit nem érdekel. Egy nyomorult digitális naptár is annyit foglal ma már, mint régen egy operációs rendszer...


UI: végiggondolva simán lehet, hogy 100 év múlva már nem is nézegeted a képeket, hanem az agyadba kötött dróton át instant jön a vizuális élmény...

2012. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, felpontoztalak.

Tehát Te is azon a véleményen vagy, hogy tutira meglesznek még a mostani képeink 60 év múlva is..? Én is abban próbálok bízni. :)

2012. febr. 8. 22:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem laptopon vannak a képek, plusz 1 CD-n, amit időnként újraírok, plusz egy 16 GB-os pendrive-n. Ennyi elég szerinted? :)


Jövőre meg tervezek venni egy ilyen 2 TB-os merevlemezt, már ahogy látom, 20 ezer körül vannak egész jók.

2012. febr. 8. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!