Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nikon D3000 vagy Canon EOS 1100D?

Nikon D3000 vagy Canon EOS 1100D?

Figyelt kérdés
A Canon felé húzok már inkább, mivel a liveview fontos nekem. Plusz a Canon videofelvételt is képes készíteni. De ha valaki meggyőz, hogy a Nikon sokkal jobb, még elgondolkodok rajta! :)
2012. jan. 14. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

A D3000-et felejtsd el, már rég leváltotta a D3100.

[link]

[link]

Nos? :)

2012. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A D3000 először tetszett, de mostmár annyira nem, pláne mióta elolvastam, hogy nincs élőkép.. Még videó meg tükörfelcsapás nélkül meg lettem volna, nade hogy nincs élőkép... A Canon viszont jól néz ki, és nem is sokba marad el a D3100-től az alapján a leírás szerint amit linkeltél :) Meg a D3100-et inkább videozásra ajánlják (szintén abból a linkből). Csak azt írják, hogy azt a kitet, amihez IS nélküli obit adnak (canon), azt nem nagyon éri megvenni, mert ott az obi gyenge. Akkor már inkább azon gondolkozok, hogy kell-e stabilizátoros kit drágábban (persze kell stabi, de majd idővel úgyis vásárolnék másabb objektíveket, meg még egyelőre azt se tudom, hogy nagylátószögűt vagy telét veszek vagy makrót).
2012. jan. 14. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:

- DSLR-nél nem lét kérdés a LV, bár jó ha van

- a D3100-et nem videózásra ajánlják, hanem az a legjobb tudású videózás tekintetében

- ha azért veszel DSLR gépet, hogy videózz vele (1-2 kivételtől eltekintve (5D...)) csalódni fogsz. Nem arra lettek kitalálva. Egy D7000-es is jóval gyengébb videót készít mint egy olcsóbb kamera, nem is beszélve az abszolút belépő szintről

- a Canon sok fontos dologban marad el a Nikontól:

rosszab ISO, kevesebb AF pont, videónál nincs folyamatos AF, nincs szenzor tisztítás...

- A Canon egyetlen egy dologban jobb csak a Nikonnál, abban, hogy van beépített AF motorja, így régebbi obikkal is használható, de amennyiben új vagy újabb objektíveket veszel ez sem jelentős előny

- először érdemes egy alapzoom-ot (pl. Nikon 18-105 VR) beszerezned, utána egy telét, aztán jöhet a makró, a fix50-es, a halszem meg a többi

2012. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jujj, ebben sok a tárgyi tévedés, bár az alapkoncepció nem rossz:



"- a D3100-et nem videózásra ajánlják, hanem az a legjobb tudású videózás tekintetében"


Konkrétan a D3100-at nem ismerem, de érdekelne, hogy ezt mire alapozod mondjuk egy 60D-vel, vagy 5D mkII-vel szemben.


"Egy D7000-es is jóval gyengébb videót készít mint egy olcsóbb kamera, nem is beszélve az abszolút belépő szintről"


Ez nem igaz. Amatőr kezében lehet, de aki ért hozzá, profi szintű képanyagot hoz ki bármelyik HDSLR-ből. Van külső mikrofon csatlakoztatási lehetőség, kikapcsolható az AGC (ez melyik belépő kamerára igaz?) sokkal jobb a fényérzékenység, stb.


"- A Canon egyetlen egy dologban jobb csak a Nikonnál, abban, hogy van beépített AF motorja, így régebbi obikkal is használható, de amennyiben új vagy újabb objektíveket veszel ez sem jelentős előny"


Ez nem igaz, a Canon gépekben nincs beépített fókuszmotor. Viszont minden AF objektívükben van, míg Nikonéknál csak az AF-S objektívek tartalmaznak beépített motort. Ezért megy el bármelyik EF vagy EF-S objektív bármelyik, hasonló bajonettű vázon teljes funkcionalitással.

2012. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
D3100-on már egy ideje nem gondolkozok, nem hiába nem írtam a kérdésbe mint lehetőséget. Drágább mint a Canon, és a Canonra is már szűkösen, de megvan azért a keret (plusz még ugye táska, egyéb kiegészítők). Nem fontos a videozás, szóval félreértés ne essék, én fényképezni akarok, de ha arra kerül a sor, hogy valamit mozgóképbe akarok rögzíteni, jó ha van az a funkció. Liveview nekem fontos, mert lehet, hogy nagyrészt a nézőkén keresztül fogok fényképezni, de szintén ez is olyan mint a videozás dolog, hogy ha LCD-n adott szituációban könnyebb/kényelmesebb fényképezni, szintén jó, ha van élőkép.
2012. jan. 15. 09:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 18:34-es.

Rosszul fogalmaztam, ezért elnézést kérek. A megjegyzéseim jelen összehasonlításra (tehát Nikon D3100 és Canon 1100D) vonatkozott. Nem írtam mindenhova oda, mivel az előző hozzászólásokban ezt már kitárgyaltuk a kérdezővel. Ha így olvasod el a hozzászólásomat, akkor remélem már érthető...


Kérdező:

Akkor marad az 1100D. De hosszú távon jobban járnál egy másik géppel szerintem...

2012. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!