Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Olyan digitális fényképezőgépe...

Olyan digitális fényképezőgépet keresek, ami az exponáló gomb lenyomása után azonnal, vagy szinte azonnal exponál. Melyik lenne az?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tájékozott a témában, de eddig akárhány digitális géppel volt dolgom, iszonyatosan idegesített, hogy soha nem sikerült "a pillanatot" lefotóznom. A kioldó gomb megnyomása után szinte másodperceket kellett várni arra, hogy exponáljon végre -természetesen addigra elszállt a téma...

Manapság léteznek már gyorsabb gépek? Amik nem túl drágák? (elsősorban kis kompakt gép érdekelne, főleg családi fotókhoz)

A segítséget előre is köszönöm!!!!!!


2009. máj. 25. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A CCD kontra CMOS-szenzor

A CCD és a CMOS-szenzor közötti alapvető különbség a gyártási eljárásból adódik. Helyes elnevezésük az elektronika világában: CCD-NMOS és CCD-CMOS. A köznapi nyelvben azonban az előbbi, egyszerűbb, ámbár helytelen kifejezéseket szokás használni. Az NMOS gyártástechnológia bonyolult és költséges, a CMOS érzékelők viszont egyszerűbben és költségtakarékosan gyárthatók, valamint kevesebb hiba jelentkezik a gyártás során. A CCD-CMOS érzékelők belső szerkezeti kialakítása miatt nagyobb sebességű sorozatfelvételre nyílik lehetőség. Szintén előny, hogy a lapkán belül az időzítéseket megvalósító timeren kívül még az A/D átalakítás is elvégezhető.

A CCD-k (CCD-NMOS) előnye a nagy érzékenység, hátránya viszont a jelentős fogyasztás. Egy CCD-NMOS érzékelő 5-6 Watt fogyasztású is lehet, míg a CCD-CMOS-nál a 0,5 Watt is elegendő. A CMOS érzékelőket igen széles körben használják. Költségtakarékossága miatt ilyen érzékelőt építenek az olcsó, kompakt gépekbe. A profi tükörreflexes gépek között is találunk CMOS érzékelős modelleket, ezeket itt az alacsony fogyasztás és kis képzaj miatt alkalmazzák. Az alacsony fogyasztás együtt jár a kis melegedéssel, az pedig jóval alacsonyabb képzajt okoz, mint a CCD-NMOS technológiával felszerelt gépben. A CMOS szenzor hátránya a rosszabb jelterjedési sebesség, bár itt a kiegészítő áramkörökkel mérsékelhető a probléma.

A CMOS szenzor elterjedésének legnagyobb korlátja az ehhez az érzékelőhöz szükséges nagy zársebességből adódik. A nagyon rövid expozíciós időhöz gyors zárra van szükség. A CCD-NMOS-nál az átlagos elektronikus zár is jól működik, a CMOS-nál viszont már gyorsabb elektronikus zárra van szükség. A professzionális gépek esetében ez nem jelent problémát, hiszen ilyen zárat alkalmaznak eleve a hagyományos gépeken is. Az olcsóbb gépeknél viszont ezek az igényes alkatrészek túl drágák, ezért ebben a kategóriában a legtöbb esetben CCD-NMOS érzékelőt találunk. Olcsó CMOS szenzorral ellátott gépeknél ha átmeneti tárolót se építenek a gépbe, jelentkezhet az ún. térelhajlás.

Ezt elsősorban mozgó tárgyak fényképezésénél lehet észrevenni, amikor a kiolvasás ideje alatt a fotózott tárgy elmozdul a helyéről.

2009. máj. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem arra gondolsz, hogy a gomb lenyomása után a gép fényt mért, fókuszt állított, és ezzel volt elfoglalva?


Erre részmegoldást kínál, hogy legtöbb gép esetén, ha csak félig nyomod le az exponáló gombot, majd úgy tartod, akkor elvégzi a szükséges méréseket, majd amikor eljön a pillanat, lenyomod egészen. Ez esetben a lenyomás pillanatában fog exponálni.


Másik megoldás lehet, hogy kézi beállítással (ha van ilyened) beállítasz mindent a megfelelöre, azután már csak nyomkodnod kell a gombot. E két módszer hátránya, hogy sajnos tudni kell, hogy milyen távolságra fog bekövetkezni az esemény.


Igazi megoldást erre a tükörreflexes gépek nyújtanának, ök is mérnek, de pokoli gyorsak. Viszont hátrányuk, hogy viszonylag nagyok, külön, komoly táskát, csomagot jelentenek, és földi ember számára szinte elérhetetlenek árban.:(

2009. máj. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja. Előfókuszálás, témakövetés kell (Panasonic jobb fajta kompaktok például), vagy te megcsinálod ugyanezt "kézzel", ahogy az előző válaszadó is írta. Az a módszer egyébként beválik, hogy rajta tartod a fókuszt a témán (beállítod, hogy a keresőkép melyik pontjában lévő tárgy legyen éles), és a jó pillanatban lősz. Tényleg tükrössel lehet ezt a dolgot idegzsába nélkül eredményesen megcsinálni.
2009. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Minden világos. :)

2009. máj. 26. 10:28
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg tényleg arra gondoltam, hogy a lenyomás után a gép fényt mér, fókuszt állít stb...

Amúgy fotóztam már Canon tükörreflexessel is, az dettó csiga volt. Oké, persze az már az én hozzá nem értésem, hogy nem tudtam, mit kell(ene) állítani rajta.


Panasonic "jobb fajta" kompakton mit értesz? Mit figyeljek a jellemzőiben?

2009. máj. 26. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra gondolok, hogy legyen benne AF-követés (témakövetés, AF-tracking). Tavalyiak közül amik tudják: FX37, FX150, FX500, LX3, FZ28, G1. Ideiek közül: TZ7, TZ6, FT1, FX48, FX580, FS25, FS15
2009. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat!
2009. jún. 4. 10:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!