Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fotózás szemponjából melyik...

Fotózás szemponjából melyik lehetőséggel járok jobban? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval kisebb méretű képeket szeretnék, de a fényképezőmben (Samsung PL 50), ezt a megapixel lecsökkentésével tehetem csak meg. Magyarul, ha kihasználom a 10 megapixel-t, akkor a képek óriásiak, és vagy 4-5 MB helyet foglalnak. Ezt nem szeretném. Ilyenkor szoktam egy méretező programot használni, ami átméretezi a szép képeimet. Maradjak ennél a megoldásnál, vagy esetleg a pixelszámot nyugodtan átállíthatom 5-re (esetleg 7-re)? Melyik a jobb?
2012. jan. 5. 15:35
 1/5 gergoap ***** válasza:

Ez elég összetett dolog.

Fényképezőtől is függ. De azt tapasztaltam, ha nagyobb képeket kisebbre méretezel, akkor kevesebb lesz a képzaj, javul a minőség.

Viszont ez ugye időigényes. Én pl. mindíg 3Mp-be fotózok, (ez olyan 800kb körül van), mert nincs kedvem méretezgetni. Meg így ráfér egy 512-es kártyára 600kép.

+ még tapasztalatom szerint jobb a képminőség, kevesebb a zaj 3Mp-elen, mint pl. 6-12Mp-elen.

2012. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, csak kis felbontás mellett a zajjal együtt a részletek is eltűnnek.


Ha mindenképp le akarod méretezni, akkor egyszerűbb a gépben. A memóriakártyán is jobban elférsz így.

2012. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát én ezzel a 3MP-en nincs képzaj dologgal vitatkoznék, ugyanis ez nem ettől függ, de mind1. Alapvetően egy jól minőségi gépben olyan a jpeg tömörítő hogy megcsinálja ott rögtön mentéskor, és nem lesz semmi baja a képnek.
2012. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Használati utasításod 42. oldalán található minőséget állítsd át extrafaszaszuper finomról Normál-ra. Így a képeid mérete 5 megárol 1,9 re csökken 10 megapixel esetén is. Megmarad a részletgazdagság, a nagyíthatóság, és a nagy méret, (mármint a 3648*2736) Viszont pici helyet foglal, és nem lesz "zajos a kép". Szerecc??
2012. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:)
2012. jan. 5. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!