Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tölthető ceruza elemet vennék,...

Tölthető ceruza elemet vennék, de milyet? Alkline, NiCd, NiMH, lithium?

Figyelt kérdés
Duracel újratölthető (2650mAh NiMH) elemeket vettem legutóbb, tízből tíz 3 töltés után olyan kevés áramot tárol, hogy akár noname is lehetne... Pedig odafigyeltem, hogy mindet akkor töltsem mikor már teljesen lemerült. Lithiumos elemen azért gondolkodom, mert annál nem kell megvárnom, hogy teljesen lemerüljön. De attól tartok, hogy az még kevésbé lesz tartós.
2011. nov. 22. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Sony CycleEnergy Blue 2100mAh

Sanyo Eneloop XX 2500mAh

Varta Ready2use NiMh 2100mAh

Panasonic Infinium NiMh 2100mAh

Ansmann Maxe Plus NiMh 2500mAh

GP ReCyko

2011. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Árakat is írjál hozzá..!


Amúgy kérdező, litiumost nem tehetsz bele mindenbe, annak jóval nagyobb a feszültsége. Amúgy a fajlagos kapacitása is nagyobb.

Én azt javaslom, hogy menj ki a piacra, és vedd meg a legolcsóbb 2600-2800mAh -s elemeket, azok mindig jók.

Viszont vateráról ne vegyél, mert én egyszer vettem 3Ah -s cerkaakkut, és pofátlanul nagy volt a belső ellenállása. Igaz hogy olcsó is volt, de ez engem nem vígasztal.


A Duracellel én is beszottam már!

2011. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. nov. 24. 00:58
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy NiCd -t már nem fogsz kapni, "ceruza elem" mértben biztosan nem. Annak kisebb amúgy is a fajlagos kapacitása, és mérgező a cadmium miatt.
2011. nov. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, de köszi!
2011. nov. 25. 03:00
 6/7 A kérdező kommentje:
GP ReCyko-t vettem, nagyon jól tartja a töltöttséget!
2011. dec. 19. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


GP ReCyko-t vettem, nagyon jól tartja a töltöttséget!"


Nem véletlenül ajánlottam.

A számítógéphez a vezetéknélküli egeremben 3 havonta töltöm, sosincs kikapcsolva.

2011. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!