Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tükörreflexes fényképezőgép...

Tükörreflexes fényképezőgép és a hideg?

Figyelt kérdés
Egy tükörreflexes fényképezőgép hogy bírja a hideget? Ha télen a -10 °C-ban kiviszem és használom. Az árthat neki?
2011. nov. 19. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatokat olvasva általánosságban nincs bajuk. Nyilván az is számít, hogy belépő gépről van-e szó, vagy top pro kategóriáról. Hagyni kell akklimatizálódni mikor beviszed a házba, az lényeges.


[link]

[link]

[link]


http://www.youtube.com/watch?v=DxoYP749CzQ

(pár éve láttam egy videót, ahol a fényképező egy hóviharban hagytak kint egy éjszakára bekapcsolva. Reggelre a szél által ráfújt hó ráfagyott, az expógombot kiolvasztva viszont továbbra is képes volt képet csinálni.

2011. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyakran viszem síelni a gépet, nincs különösebb baja. A hidegben (-10 körül) az aksi kb. fele annyit bír, ezzel nincs mit tenni. Valamint ha behozod a szobalevegőre, akkor ne szedd szét legalább egy-két órán át, különben a pára lecsapódik a belsejében és begányolja a tükröt meg a szenzort. Nagyon gusztustalan és rengeteg fáradtság kitisztítani.

Én a memóriakártyának is szoktam adni egy óra akklimatizációt, állítólag nem bírja, ha hidegen dugod rá a gépre. Pendrive már tényleg halt meg nálam emiatt.


Egyébként meg használd úgy, mint ahogy szoktad.

Ne havazd össze, ha nem időjárásálló.

2011. nov. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!
2011. nov. 26. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!