Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megtalálni egy...

Hogyan tudom megtalálni egy vezetékköteg közül a földelést és a nullát ha minden vezeték egy színű?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nem lehet!

Nem tudom, ha mégis ötölnöm kell valamit, akkor fázisceruzával megkeresem a fázist, és onnan egy villanykörte a 0-ra, és a védőföldre.

Amikor a védőföldre rakom (és megvillan), akkor lecsapott az ÉV relé. Ha az nincs, akkor passz...

Esetleg bekapcsolok egy nagyteljesítményű fogyasztót és mérek V mérővel a 0 és védőföld között.

A 0-án a feszültségesés miatt 1-2 V-ot mérhetek, de ez nagyon függ attól (szerencsétől), hogy hol van a 0 és a védőföld közösítve a rendszerben (tőlem milyen távol)..

Aztán lehet, ezek nem jók semmire...

A tuti az, hogy megkeresed a 0 bontót...

2011. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapból szabálytalan az egyforma színjelölés.

Ha ezzel barkácsolsz akkor nagy az esélye hogy elkötsz valamit. Ha emiatt probléma, baleset történik, te leszel a felelőse.


A betáplálásnál egyesítik a nullát, védővezetőt, földelőt, EPH vezetőket. Ezen a ponton szétkötve van esélyed azonosítani.

A szétkötés után szakadásvizsgálóval egy másik csatlakozási ponton megkeresed azt ami védővezetőként van bekötve és "összecsengeted" a keresett kötegedben találhatóakkal.


Alapból nem javaslom egyébként, hívj szakembert, fizesd meg és kérd tőle hogy tegyen rendet.

2011. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt ki kell cserélni 3 külömböző szinüre,ameddig baj nem történik.

Egy szinü vezetékeket még a pancserek se használnak.

2011. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké ezt tudom én is de már így volt bekötve ez egy régi parasztházban van.
2011. okt. 24. 21:15
 5/6 ameron válasza:
Szerintem ne vacakolj vele inkább vegyél új kábelt(úgyis ha szerelőt hívnál már sokba kerülne és jobban jársz ha kábelt veszel). Csak azt nem tudom hogy a régi gyártású alu kábel van nálad v réz?
2011. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
a fázisceruzával megkapod a fázist, a földelést pedig szerintem a világításhoz nem használtak így meg lehet tudni
2011. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!