Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 9V-os 500mA-es...

Hogyan tudnék 9V-os 500mA-es hálózati adapterből 9V-os 300mA-es adaptert csinálni?

Figyelt kérdés

Alapvetően arra gondoltam, hogy egy fogyasztót kötnék párhuzamosan, ami megeszi a többletet, de sajnos nem értek hozzá hogy pontosan milyen paraméterekkel rendelkező ellenállást vagy mit is kellene rákötnöm.

Tisztában vagyok vele hogy az 500mA a maximális leadott áramerősség, viszont gitárpedálhoz kell, ami felveszi a többletet, és ez a soundot jelentősen befolyásolja.


2011. szept. 16. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már kész is van.

Benne van az 500-asban a 300.

2011. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csatlakozom az előzőhöz. A 9V azt jelzi, hogy mennyi az adapter által szolgáltatatott feszültség, a 500mA pedig a maximális terhelhetőség. Ha tehát olyan eszközt kötsz rá ami 9Vot igényel de mondjuk csak 300mA-t fogyaszt, akkor nincs probléma.
2011. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem befolyásol a hangzásban.

Az a lényeg, hogy az összes eszköz, amit rákötsz ne fogyasszon többet 500 mA-nél.

Ha ugyanis többet fogyasztanak, akkor esni fog a feszültség és az már valóban rontani fogja a hangzást.

500 mA-s adapter tökéletes, bőven tudsz rá pedálokat dugdosni.

2011. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy ilyen válaszokat fogok kapni első körben, ezzel tisztában is voltam, csak a problémám az, hogy a pedál igenis felveszi a többletet, és ez igenis befolyásol a hangon... hallom amit hallok... azért köszi... remélem valaki a kérdésem is meg tudja válaszolni...
2011. szept. 16. 13:14
 5/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nos nagy valószínűséggel az a baj, hogy ezek az adapterek nem stabil feszültséget adnak le a terhelés függvényében. Tehát ha egy nagyobb terhelhetőségű adapterre akasztunk egy kisebb áramfelvételű cuccot, akkor nagy valószínűséggel valamivel magasabb feszültség fog kijönni belőle, mint 9 volt, aztán ha megugrik a terhelés(pedál használat) akkor a feszültség leesik a 9 volt környékére és ezt érzi az hangzás! Nos a biztos siker valami stabilizált tápegységgel oldható meg, ahol nincs ilyen jelenség, persze valószínűleg drágább lesz.
2011. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, a gyári adaptere 5000Huf körül lenne, ami most, meg egyébként is picit sok... viszont olcsóbb 300mA-es 9V-os adapterrel tejjesen jó a hangja, csak olyat sehol nem találok, ezért gondoltam hogy valami fogyasztót kellene építeni, ami "megeszi a fölösleget"... az meg Murphy törvénye hogy az előző pont koncert elötti napokban döglött meg XD
2011. szept. 16. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Áramkorlátozó tranyós kapcsolást szoktak ilyenre használni, de az meg nem lineáris minden esetben. Keress erre rá guglin és találsz olyat, ami jó lehet neked.
2011. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Stabilizált, szűrt adapter kell.

Ennek a hiányát hallhatod, zajos lesz, stb.

Az meg teljesen mindegy hány mA-es, hidd el.

2011. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!