Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e "lézer technológiával"...

Lehet-e "lézer technológiával" müködő "éjjellátó" berendezést készíteni otthon? Ha igen, MILYEN LÉZER FAJTÁVAL kéne megpróbálni?

Figyelt kérdés
A lézerben levő közeg a fotonokat "megsokszorozza", majd egy nyalábot képezve kibocsájtja azt. Én a bejövő fényt szeretném megsokszorozni ( éjjel: a NAGYON gyenge fény ( alig látható ) bejut a közegbe, majd pedig a belevezetett feszültségtől függően "megsokszorozódik". )
2011. aug. 20. 12:41
1 2
 1/11 _Jessy_ ***** válasza:
Ha éjellátásra, és nem gyenge fény érzékelésére kell, akkor infra ledek + hagyományos kamera. Nem hiszem, hogy ennél komolyabbat össze lehetne barkácsolni házilag.
2011. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondolod?! ]:)

Ha lézert lehet otthon csinálni (márpedig lehet), akkor ezt is meg lehet, max. pár hónap (szorgalomtól függöen). Aki ismeri a lézer müködésének elvét, az hamarabb megérti, mire akarok kilyukadni.

Amúgy meg: [link]

2011. aug. 21. 22:46
 3/11 A kérdező kommentje:

A lényeg az, hogy ez nem infra fényt konvertálna át normálissá, hanem a látható fényt sokszorozná meg.

(hatás: éjjel = nappal nap nélkül)

Csak 100,00% sötétben nem müködne, olyan viszont tudtommal nincs.

2011. aug. 21. 22:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ötletesen hangzik. Csak a lézerezéssel vigyázzál, mert árt a szemnek, és ha véletlenül repülőgépre irányítod, akkor a föld alól is megkeresnek, és 20 évre börtönbe zárnak. Oszt akkor nincsen lézerezés, meg robbantgatás. Addig is tanuljál, hogy ne írjál olyan marhaságokat, hogy a "lézerben levő közeg".
2011. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb egy infra lézer (cd íróból) meg egy érzékeny webkamera infraszűrő nélkül.
2011. szept. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lézerek működése nem ilyen egyszerű. Ha kicsit is utánaolvasnál, tudnád, hogy az ötleted kivitelezhetetlen. Hallgass inkább a válaszokra!
2011. szept. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A szöveget amúgy csak leegyszerüsítettem.
2011. szept. 17. 09:03
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogyhogy kivitelezhetetlen?

A "közeget" (gáz, kristály, folyadék, a lézer típusától függően) gerjesztett állapotba kéne hozni anélkül, hogy fényt adnánk neki. (elektromos úton-módon)

Miért kivitelezhetetlen?

2011. szept. 17. 09:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert a bejövő fényt nem tudod gerjesztéssel megsokszorozni. Ha meglehetne, nem léteznének nagy fényérzékenységű optikai érzékelők.

És ha csinálnál is egyet, az csak egy fénypontot eredményezne. Hogy látható képet kapj, több milliót kéne ebből a szerkezetből egy más mellé rakni. Így a fénypontokból össze lehetne állítani a képet.

2011. szept. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

-Indukált emisszió: Amikor egy gerjesztett állapotú atom mellett elhúz egy foton, akkor az atomot „leverheti” gerjesztett állapotából, miközben az alapállapotba visszaugró atom egy pontosan olyan tulajdonságokkal rendelkező fotont bocsát ki, mint amilyen foton leverte őt a gerjesztett állapotából. A keletkezett foton tehát megegyezik az őt keltő fotonnal a terjedési irányában, a hullámhosszában, a polarizációjában, fázisában.

-ha ez igaz, akkor lehet.

Vagy a közeget csak egy pontban lehet gerjeszteni?(ahol áramot adunk neki)

2011. szept. 22. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!