Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha mérsékeltre állítom a...

Ha mérsékeltre állítom a fényerőt a tv-n vagy a számítógépen, akkor kisebb is a sugárzásuk valamennyire?

Figyelt kérdés

Vagy csak a szemnek nyugtatóbb?

Érdekelne, mert egyszobás a lakás, kisbabával, és már így is minimálisra csökkentettük a használatot, hogy ne legyen kitéve annyira a káros sugárzásnak, de azért néha kell használni őket.


2011. aug. 18. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
sugárzás kicsit csökken és a fogyasztása is a készülékeknek! :)
2011. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mégis miféle sugárzásnak?

A tévé nem atomreaktor...

2011. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 homo ludensz ***** válasza:
Már mint a tv.-n és a szg. monitorján? A sugárzás attól függ hogy milyen a tv.-tek és hasonlóan milyen monitort használsz? Nem a fény ártalmas kivéve ha aludni akar a gyermek és ott villog a tv.
2011. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, hogy van -e összefüggés. Nekünk azt mondták, hogy nagyon ártalmasak ezek az elektromos készülékek a kicsikre, de hogy részletesen milyen szinten azt nem tudjuk. Szemének mindenképpen káros, és ha megy, a tévé, odanéz, nem lehet mit tenni, max. nem tévézünk, nem számítógépezünk, de teljesen azért nem akarjuk magunkat kivonni a világ folyásából. Ha alszik pláne nem szeretnénk felébreszteni. Egyelőre csak ilyen kis lakásban tudunk lakni.

Az is érdekelne, a káros sugarak milyen távolságra érnek el, esetleg az

2011. aug. 18. 16:11
 5/9 A kérdező kommentje:
egész szobában ott az elektroszmog.
2011. aug. 18. 16:11
 6/9 homo ludensz ***** válasza:
Nos azért kérdeztem hogy milyen a tv. s a monitor mert a régebbi tv.-k 110 fokos eltérítésü képernyővel vannak ellátva ( a még régebbiek 90 fokos) nos ezek nagyságrenddel többet sugároznak előre mint az LCD tévék,de ez a monitorra is igaz. Légy találékony hogy óvd a csöppséget,nekem a gyermek kb. 6 hónapos volt vettem egy minivizort és 5 évig albérletbe laktunk,tudom mit jelent nyomorogni. Most 180 centi és 152 kiló a fiú,tehát nem ártott meg neki most HD-be tv.-zik a saját házában műholdról legtöbbször. Ki tudok mérni lakásokat hogy hová tedd az ágyát,vagy meddig sugárzik egy tv. vagy egy beltéri de igazán tiszta helyet nem igen találok,bár nem tudom hol s milyen körülmények között laktok.(Tégla,panel stb.) Ha gondolod hogy tudok én szívesen segítek.
2011. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. a tv nem LCD, Thomson gyártmány, a közepesnél nagyobb méretű picit és kb.6 éves. kb. 3 méterre van a kiságy légvonalban.
2011. aug. 18. 22:44
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
És a monitor CTR az a nagy,mély robosztus?
2011. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos. Egyelőre az olvasottak alapján betartjuk a 3 métert.
2011. aug. 20. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!