Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen ellenállás kell egy...

Milyen ellenállás kell egy 220v 70w motor elé, hogy kb. fele olyan gyorsan forogjon?

Figyelt kérdés
Esetleg tippeket is kérnék, hogy hol lehet ilyet beszerezni. Köszönöm!
2011. aug. 17. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen típusu a motor, mert nem mindegy! Univerzális törpemotor, avagy aszinkron? Állandó mágneses forgórész, avagy tekercselt?
2011. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdv!


A válasz röviden: semmilyen. Ellenállással nem fogod tudni megoldani. Inkább javaslok egy mechanikus áttételt.

2011. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az első voltam, ha univerzális a motorocskád, akkor ellenállással tudod a fordulatát szabályozni ! De a teljesítménye is arányosan kissebb lesz ! Sebváltással / áttétellel/ az erő növekszik ill. csökken mint az autóknál ! Lásd. varrógépmotorokat egy előtétellenállással vezérlik / nem ipari gépeket/
2011. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos választ! Varrógépmotorról van szó. A pedállal nem lehet elég finoman szabályozni a fordulatot, ezért gondoltam az ellenállásra. A pedálban is ellenállás van a teljesítménycsökkenés nem gond. Lehet kapni ilyet: [link]

De nekem elég lenne egy szimpla "felező" funkció is olcsóbban. Csak nem tudom hol, és milyet vegyek hozzá. Köszi mégegyszer!

2011. aug. 18. 08:59
 5/5 Bereczk Jénos válasza:
Én ellenállásként vizet használok, lágyan bármilyen fordulat szabályozható vele, csak két lemezt kell beleengedni, annyira, hogy a fordulatszám jó legyen!!!!!
máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!