Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromosan vezető anyagok....

Elektromosan vezető anyagok. Tudtok nekem olyan anyagot mondani, ami elektromosan vezeti az áramot?

Figyelt kérdés

Engem itt kiegészítő anyagok érdekelnének.

Zsírok, paszták, habok, esetleg olaj, bár az már nagyon folyékony halmazállapotú.

Milyt tudtok, a linket is szivesen veszem.


2011. júl. 15. 17:54
 1/8 anonim válasza:

Higany,Ezüst-lakk (elektromosan vezető festék)


Ezüst-oldatú vezető festék-lakk megszakadt finom vezetések javításához  kerámiára, üvegre, PVC-re, plexire, stb.


Elektromosan vezető ragasztó


Elektromosan vezető ragasztó kiválóan tapad az elektrotechnikában használatos anyagokhoz  0,004 R/cm  1 A/mm2-ig  -30 ... 80°C  vízzel hígítható

2011. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha jól tudom, vannak olyan magas grafittartalmú festékek, amik szintén vezetik az áramot, de a finom fémport (bronz, alumínium) tartalmazók közül se mindegyik (függ a pontos összetételtől).
2011. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az elektromosan vezető anyagok kristályos szerkezetűek. A kristályban az atomok nagyon közel vannak egymáshoz (a rácsállandó kicsi), ezért a szomszédos atomok közösen használják a vegyértékelektronjaikat. A sávszerkezetben ez azt jelenti, hogy a közös elektron egyaránt tartozik a vezetési és a vegyérték sávhoz, vagyis a két sáv részben fedi egymást. A kristályban sok szabad elektron van, ennek következtében az anyag jól vezet, fajlagos vezetőképessége nagy.


Jó vezetők a fémek (ezüst, réz, vas, alumínium stb.), elektrolitok és a grafit.


Az olaj nem vezetőképes.


[link]

2011. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen célra keresel anyagot?
2011. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem olyan anyag kellene amit két fém közé tudnék tenni,aztán összecsavarozni, hogy minél jobb legyen a kontaktus. Minél nagyobb felületen érintkezzen egymással a két anyag.
2011. júl. 17. 21:00
 6/8 anonim válasza:
Ha nem kell majd szétszedni, akkor a legjobb összehegeszteni (vas), ill. a rezet meg összecinezni.
2011. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Amúgy elképzelhetőnek tartom a fogorvosi amalgámot is (de ez csak az én ötletem).
2011. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. júl. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!