Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Memóriakártyáról menthetőek...

Memóriakártyáról menthetőek még a képek?

Figyelt kérdés

Panasonic DMC-LS80 típusú fényképezőgépem van. Amikor le akartam menteni a benne lévő (2GB-os Maxell) kártyáról a képeket, a gép nem látta, csak a belső memóriát, és akkor vettem csak észre, hogy már a fényképezőn sem tudom visszanézni a képeket. Azt írja, memóriakártya hiba, és formázni szeretné. Semmi furcsaság nem előzte ezt meg, előző bekapcsoláskor még minden rendben volt, a következő használatkor meg már ezt csinálta.

Korábban volt már egyszer vagy kétszer régen ilyen gond, akkor igennel feleltem a formázásra, és utána lehetett használni, szóval a kártya maga nem ment tönkre, most viszont pótolhatatlan képek vannak a kártyán, ezért érdekelne, van-e valami program az Acronis és a Stellar Phoenix Photo Recovery kivételével, amivel talán még menthetőek lehetnének ezek a képek? Azért kellene más progi, mert ezeket már kipróbáltam, és az Acronis nem is igazán akart futni, a Recovery pedig csak a belső memóriát látta ugyanúgy.

A számítógép egyébként, amíg látta a memóriakártyát, teljesen saját meghajtóként kezelte azt, külön kártyaolvasóm viszont nincs, ami esetleg a gépbe lenne építve, vagy rá lehetne csatlakoztatni.

Ja, igen, és beletettem a kártyát másik gépbe is, és ugyanez a baja. Belső memória megvan, kártyát meg az is mindenáron formázni akarja.

Köszönöm előre is a használható, értelmes válaszokat!


2011. jún. 20. 11:56
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
Elképzelhető, de ehhez célszerűbb lenne egy külön kártyaolvasó. Vagy keress valakit, akinek van, vagy érdeklődj szervízben.
2011. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos most jópár hétig nem vagyok olyan helyen, ahol tudnék szervízben érdeklődni, vagy kártyaolvasót kérni, ezért is írtam le, hogy nem rendelkezem ilyesmivel.
2011. jún. 20. 12:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!