Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gépemnek? A...

Mainhill kérdése:

Mi baja lehet a gépemnek? A Ram lecserélése óta rossz.

Figyelt kérdés

2010 decemberében cseréltem le a gépemben 2x1gb Kingmax ram-ot 2x2gb-ra, amikortól is a gépem egyszerűen minden ok nélkül kék halálozott majd újraindult hol 1 órával azután hogy bekapcsoltam hol pedig 10 mp után. Végig futtattam a MemTest 86+-t minden variációban: egyesével és párokban is és ahogy párba raktam őket a MemTest hibát írt, pedig egyesével jók voltak a Ramok. A két Ramon összesen annyi különbség tűnt fel hogy az egyik közepén volt egy kis piros chip. Az üzletben kicseréltettem egy másikra de a gép ugyanúgy leáll. A processzorom tuningolva lett 2.7ghz-ről 3.5ghz-re, de ha visszaállítottam a BIOS-t Optimized Settingsre akkorse ment a gép. Az üzletben felhívták a figyelmem egy úgynevezett FSB-re ami 428Mhz-t mutatott 333Mhz helyett, amit nem tudtam hogy mit jelent, de mint mondtam optimized settingsen se ment, a sok újraindításnak köszönhetően viszont a Windows meghalt. Tanakodtam mi baja lehet, talán alaplap, vagy a táp nem bírja, de sehogy se jöttem rá és főleg azt nem értem hogy amikor beteszem a Ramot akkor miért megy a gép kb 2-3 óráig és utána miért nem tudom már csak el se indítani a Windows-t?

Nem bírná a TÁP-om vagy az Alaplap? Előtte a 2x1gb Kingmax Rammal és a húzott 3.5Ghz-s procival lazán ment a gép. A MemTest is hol ír hibát hol nem.



a gépem:

-2x2gb Kingmax 800mhz DDR2 (nem kit)

-350W táp

-HD5670 512MB

-Intel Celeron E5400 2.7Ghz

-150gb Sata

-Gigabyte alaplap: EP41 UD3L


előre is köszönöm a segítséget ugyanis 4 hónapja kínlódok a dologgal...


2011. márc. 17. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha még nem lenne egyértelmű akkor leírom, hogy rossz a ram amit beleraktál.


Vagy nem megfelelő az órajele, vagy hibás széria, esetleg hamisított hardver.

2011. márc. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Milyen órajelet (FSB-t)kíván a processzor és mennyit kap?

Mert ha emeled az FSB-t, akkor a lapon lévő minden eszköznek kellene "tűrni" a nagyobb órajelet.

Nekem a videókártya sértődik leghamarabb 333 helyett 370-nél besokall.

2011. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Véletlenül ENTERT ütöttem.

Ellentmondást látok: miért emlegette a szerviz a 333MHz-es órajelet?

Sejtésem szerint a RAM 400-as, annak gond nélkül kellene mennie 333-on, de nagy valószínűséggel 428-on is.

Ott már azért bekapcsolástól számítva idő elteltével melegedési gondok jöhetnek, de ennek kicsi a valószínűsége, de tény, hogy magasabban jár, mint ami garantált, szerviz joggal kifogásolja.

Valami itt sántít a történetben...

2011. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a szervízben mondták hogy 333 nak kéne lenni hanem egy kedves ismerősöm aki összeállította a gépemet még mielött elvittem volna az üzletbe :) a Ramokat pedig kicseréltem másikra de úgy is leállt kb 4-5 óra mulva :/
2011. márc. 19. 10:52
 5/5 A kérdező kommentje:

itt egy lint az alaplapról ha ez segít :

[link]

2011. márc. 19. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!