Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 2-3 MB nagyságúak a digitális...

2-3 MB nagyságúak a digitális fényképezőgépről a számítógépre áttett képek. Mit csináljak, hogy ne foglaljanak ekkora helyet? Mit állítsak át vagy hogy kicsinyítsem egyszerre az összes képet?

Figyelt kérdés

Egyenként tudom csak a képeket átkonvertálni jpg formátumba. De így legalább sokkal kisebb helyet foglalnak. Hogy lehetne egyszerre az összes képet?

Vagy hogy lehet beállítani a fényképezőgépen, hogy alapból ne MB-nyi méretben csinálja a képeket?

Köszönöm


2011. febr. 1. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Alacsonyabb felbontásra állítod a képet. Így rosszabb lesz a minősége, de kevesebb helyet foglal.

2. Beszerzel egy olyan képnézegetőt ami egyszerre több képet is képes leméretezni. Ilyen pl. az ingyenes IrfanView.

2011. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, a méretezést meg tudom oldani, de utána még mindig nagy helyet foglalnak és át kell konvertálnom a képeket :( Azt kéne, hogy már a gépen át tudjam éllítani a formátumot jpg-re, de ezt nem tudom, lehet-e
2011. febr. 1. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
a Fotosizer egyszerre rengeteg képet átméretez tetszőleges nagyságra! Ha az eredit pixelszámot is meg akarod hagyni, akkor használd a Riot progit, az a tömörités mértékével veszi kisebbre a képeket
2011. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egy képtömörítőnek mennyi értelme lenne, ugyanis az eleve tömörített jpg-t nem túl nagy hatásfokkal tudja továbbtömöríteni egy szoftver.

Megjegyezném, 15e Ft-ért vettem egy 1Tb-os külső merevlemezt és arra rakom a képeimet. Inkább legyenek meg jó minőségben, mint hogy sok legyen és kevésbé jó minőségű legyen. Minőség a mennyiség rovására persze, de hát nem túl nagy az ára.

2011. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!