Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen potméter kéne?

Adam54321 kérdése:

Milyen potméter kéne?

Figyelt kérdés
Van készitettem egy lámpát ami 3x5 darab ledből áll,5db kék,5db piros,5db zöld. Namost, azt szeretném csinálni hogy mindegyik szín elé potmétert kötni és tudjam szabályozni, de nemtudom milyen potméter kéne! áramfelvét kb 0.7-0.8 amper egy 5dbos csoportnál, naszoval ötletek?
2011. jan. 26. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt az 1 lényeges információt nem írtad csak hogy hány Voltos hálózatról akarod üzemeltetni a ledeket.Ha jól sejtem a ledek párhuzamossan vannak kötve, egyébbként ha normál 5mm-es leded van annak max 20mA áram kell!!!

Ha megvan a feszülség az áram adott meg az Omh törvénye is R=U/I ki tudod számolni a poti értékét.

2011. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
12V rol, és ugye ellenállás van minden led előtt mert különben kiégnének...szoval akkor a 12 voltot osszam 0.8amperrel?
2011. jan. 30. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a 12v-os betáp esetén 1k-s ellenállást használok.Ha te 5 ledet kapcsolsz párhuzamosan annak max 100 mA fogyaszthat, nem tudom hogy mértél 800mA-t. Ha raksz a poti elé ellenállást akkor nem tudod nullára leszabályozni a fényerőt.
2011. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!