Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen technológiákat, hardwar...

Milyen technológiákat, hardware-eket használtak fel az Avatar c. filmhez?

Figyelt kérdés
(Lehetőleg konkrét gyártók konkrét termékeire lennék kiváncsi)
2011. jan. 7. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez elég érdekes, de engem inkább a hardware-s háttér érdekelne...
2011. jan. 7. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Instant számítógépesfilmkészítőgépezetre? A hardver minden ezzel foglalkozó cégnél nyilván más-más volt. Volt aki PC-n, volt aki Mac-en dolgozott. Jó eséllyel a listából látható, hogy minimum 13 cég dolgozott a filmen. Minden cégnél volt szerintem minimum 3-4 munkaállomás. Akkor ez 39-52 számítástechnikai eszköz. Ezeknek a részletes specifikációja érdekelne?

Nyilván mivel 100%-osan IMAX-ra szánt film, Cameron saját kamerákat fejlesztett, a HDCamSR kamerákat, a valódi 3D hatásért. Ennyit biztosan lehet tudni.

Lényeg, a lényeg, valószínűleg senki nem gyűjtötte csokorba a munkához használt alkatrészeket.

2011. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem a munkaállomásokra gondolok, de pl a kamera érdekes, ilyesmikre gondoltam...Ezenkívül egész biztosan használtak DaVinci eszközöket is, ezeket már megtaláltam...Azonban ezen felül még sok minden érdekelne, különösen azok az eszközök, amik valós időben érzékelők és kamre segítségével legenerálták a navik mozgását, arcmimikáját stb. (ezek láthatók a werkfilmben is)
2011. jan. 20. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!