Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vezető nélküli kapucsengő...

Vezető nélküli kapucsengő kínálatból milyet válasszak?

Figyelt kérdés
Vezeték nélküli kapucsengőt akarok vásárolni. Most is van felszerelve nálam egy ilyen szerkezet, olcsó volt, de nagyon gagyi. Állandóan megszólal, akkor is, ha sehol a környéken nem történik semmi. Kisvárosban élek, forgalmas főútvonalon. Úgy tudom, kaphatók olyan csengők, amelyeken be lehet állítani több frekvenciát. Valamelyik boltban láttam olyan csengőt is, amelyikre az volt ráírva, hogy EU-szabványnak megfelelő kódolással rendelkezik. Ki tudna mondani erről nekem valami okosságot (személyes tapasztalat alapján)? Mi a biztosíték arra, hogy nem dobok ki hiába pénzt, ha megfogadom a tanácsot?
2010. dec. 18. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már találkoztam jópárral, a kínaitól a SAL-ig mindenfélét kipróbáltunk már. Freki állító mindben van. 4 kis kapcsoló egymás mellett szorosan csak szét kell szedni hozzá.

Egyébként mind bedöglik, ráadásul télen az elem folyton lemerül.

2010. dec. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az olcsóbbak kb 50 m ig üzemelnek megbízhatóan. Én 80 m-est vettem, 3 éve, kb 3000.- ft-ért egy villanyos boltban. Azóta megbízhatóan üzemel. A nyomógombban levő 12 V-os elemet a 3 év alatt 2 x kellett cserélni. ( kínai üzletben 100.- huf/db) A vevőben levő 2 db. ceruza elemet átlag évente kétszer kell cserélni, de tápegységgel korlátlan ideig működik. 1 év garanciát adtak rá. 3x kellett cserélnem, amikorra ez a mostani került hozzám. Ez kifogástalan.
2010. dec. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően kétféle típus van a kapuegység szempontjából:


1. Az elemes táplálást a nyomógomb kapcsolja az elektronikára, amíg nincs gombnyomás, nincs csengetés. Ez a megbízhatóbb fajta.


2. Az elem közvetklenül az elektronikát táplálja, folyton feszültség alatt van. A nyomógomb csak impulzust ad a csöngetési jel elindításához.

Ez a roszabbik megoldás, folyamatosan meríti az elemet, párás, esős időben a nyomógomb bemeneten a pára miatt elérheti azt az ármeneti ellenállást, hogy magától beinduljon.


Hozzám már sok ilyen panaszos érkezett, kidolgoztam egy módszert az átalakítására, 10-ből 9 készüléknél alkalmazható az eredeti megtartásával.


Sajnos kívülről nem lehet megkülönbözetni, de a gyakorlatban amire panaszkodtak, az mind a folytonos táplálású volt.

2010. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem írtam le, hogy nem a frekvencia számít, és nam az ár. Sajnos nem tudod előre hogy mit veszel, hiába EU szabványos kínai cucc.

Nincs biztosíték.

A meglévőt meg lehet javítani hogy jól működjön, olcsóbb mint egy újat venni és biztos lehetsz benne hogy jó. Természetesen kell valaki aki ért hozzá.

2010. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi észrevételeket. A problémát most talán tisztábban látom, de a megoldás bizonytalansága nem enyhült. Megjegyzéseim az olvasott vélemények alapján:


-Az én meglévő készülékemen biztosan nem lehet állítani a frekvenciát. (Megnéztem belül is.)


-Nem az évszakokkal vagy az időjárással van problémám. Az én készülékem szinte mindig, mindenre reagál… Azt szeretném, ha csak a gombnyomásra tenné ezt.


-A „kell valaki, aki ért hozzá” kitétel írója jóindulatot és hozzáértést mutat, de ezzel sajnos nem nyugtatott meg. Mi lenne, ha üzembehelyezés előtt még egy kicsit át kellene fabrikálnom az autómat, laptopomat stb.?


Kiegészítő kérdés: mi a helyzet azokkal a vezeték nélküli csengőkkel, amelyeknek a beltéri egységét hálózati konnektorba kell dugni? Ez csak azért jó, mert nem kell elemet cserélni, vagy másért is?

2010. dec. 19. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:

A konnektoros típus is ugyanúgy csöngene mikor nem akarod, csak épp nem merül le az elem. Sőt, az elektromos hálózaton terjedő zavarokra jobban érzékeny, a gyakorlatból tudom (lehet hogy nem mind).

A hozzáértős javaslatom nem véletlen volt. Ha van pénzed megvenni 5 különfélét azért hogy a hatodik talán beválik, akkor hajrá.

2010. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 marpad válasza:

Én is sokat vergődtem a gagyi barkácsboltban kapható típusokkal. Egyik se bírta sokáig. Aztán hosszas keresgélés után találtam a neten ezt a W4 típust ( [link]


Szerintem baromi jó, teljesen jól működik. És ugye nem csak jelzőhang van, hanem beszélni is tudok a kapuban állóval. A beltérinek van dokkolója, így abban nem kell akkut cserélni, a kültériben meg még nem kellett.

2012. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 majsa válasza:
Hogy lehetne megcsinálni,hogy ne egy csöngetést adjon a nyomogomb,hanem addig csengjen ameddig nyomom a gombot.
2012. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!