Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jó az UPC-s internet? (tapaszt...

VastoLord kérdése:

Jó az UPC-s internet? (tapasztalatokat érek)

Figyelt kérdés
és ha venni akarok akkor kell hozzá tv vagy ijesmi?
2010. nov. 21. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem függ össze a TV-vel.


Nekem az van az albérletben, hát nem ajánlom. Lehet, hogy általában gyors, de folyton megszakad, sokszor belassul. Nem tudok normálisan telefonálni Skype-on, mert nem bírja el a net, pedig nem töltök mellette semmit.


A p2p kapcsolatokat is korlátozza.


Szóval ha egy mód van rá, kerüld el.

2010. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem veszek, köszi hogy figyelmeztettél:)

Egyébként nemtudnál ajánlani egy jó netet? :)

2010. nov. 21. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem Upc van.30 megás csomag, de max 10-15 megával megy.Szerelőket hetente hívom(már csak b@asztatásból is), de azt mondják sorry ennyit tud a hálózat.

Szóval gondold meg.

Ha nálatok van én a digikábeles nete ajánlom.

Ott dolgoztam,nagyon fejlett és modern a rendszerük(az egész optikán fut, nem szar koaxon).És árban is verhetetlenek!

2010. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 30 Mbit-es Upc-s van és nagyon jó, egyszer nem kellett szerelőt hívnom, jó gyors, én mindenképpen ajánlom.
2010. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

"(az egész optikán fut, nem szar koaxon)"


Miből gondolod kedves válaszoló, hogy bármi érdembeli különbség lenne a 75ohmos asszimetrikos koaxális kábel és az optikai kábelek között? + diszkréten megsúgom, hogy a UPC is hazsnál optikai kábelt az elosztókig, és onnan megy a koax a lakásokba...


Egyébként tényleg gyenge az UPC: drága és torrentezést is korlátozza... nem ajánlott.

2010. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajna Diginek nincs itt (Abony) kiépítve hálózata :/

Egyébként azt olvastam hogy UPC neteknél pls 15 megásnál a garantált sebesség csak 2M és max 15M, ez igaz?

2010. nov. 22. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkora különbség van kedvesem a koax és optikai szál közt mint ég és föld!Végezz el egy ezzel kapcsolatos szakot(nekem megvan-gyenge és erősáramú hálózatszerelő) és utána okosíts!

Optika kábeles hálózaton például állandó stabil a sávszélesség nem úgy mint koaxon ahol ha leterhelt a rendszer csökken a sávszélesség, a jel minőségről és jelszintről nem is beszélve!

És pont az rontja az UPC minőségét hogy a gerinc optikán fut ám az alhálózatok koaxon, ezért a sok D/A átalakítás miatt romlik a jel.Míg a digi a lakásig optikával áll be(kivéve a tömbházakat ott a lépcsőházi médiakonverter kap optikát és onnan a lakásig koax.)

2010. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!